Podopieczni Tomasza Folgi wzięli udział w Akademickich Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej mężczyzn, które w dniach 23-30 czerwca rozegrane zostały w Katowicach. 8 męskich drużyn rywalizowało w dwóch grupach.

mat. prasowy

– Po fatalnym starcie i meczach grupowych zdołaliśmy zmobilizować się i pokonać w ćwierćfinale faworyzowaną drużynę gospodarzy, która w swojej zajęła pierwsze miejsce. Wygraliśmy 25:20 – relacjonuje Grzegorz Celek.

– Niestety braki kadrowe, nasze miejsce zamieszkania oraz kilka innych czynników złożyło się na ostateczny wynik. W całej imprezie zajęliśmy czwarte miejsce, co i tak jest ogromnym sukcesem biorąc pod uwagę termin rozgrywania turnieju oraz naszą kadrę. Jedynie drużyna Politechniki Opolskiej została sklasyfikowana wyżej – na trzecim miejscu. Zwyciężyła bezkonkurencyjna drużyna z Portugalii, która pokonała w finale Chorwatów.

 

Autor: Daniel E. Groszewski

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułEliminator MTB – Duszniki-Zdrój
Następny artykułRekord Polski w zumbie [VIDEO]
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.