W meczu VI kolejki PGNiG Superligi podopieczne trenera Marka Karpińskiego pokonały na wyjeździe zespół MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski 26:30 (15:15). Nasze piłkarki ręczne odniosły już 4 zwycięstwo w tym sezonie.

AZS AWF Gardinia Wrocław / fot. Jakub Krogulec / Preludium Agencja PR

Początkowe minuty spotkania należały jednak do gospodyń, które w 9. minucie prowadziły już 6:2. Dopiero w 21. minucie przyjezdne doprowadziły do remisu 8:8. Pierwsze 30. minut zakończyły się wynikiem 13:11 dla zawodniczek trenera Roberta Nowakowskiego.

Druga połowa spotkania zaczęła się podobnie jak pierwsza, piotrkowiczanki utrzymywały bezpieczną przewagę nad rywalkami. Azetesiaczki po raz kolejny doprowadziły do wyrównania przy stanie 18:18. Następnie wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca meczu. Ostatecznie wygrały 27:23 i pozostały na 4. miejscu w ligowej tabeli

Piotrcovia Piotrków Tryb. – AZS AWF Gardinia Wrocław 23:27 (13:11)
Najwięcej bramek dla Piotrcovii: Katarzyna Mijas, Monika Kopertowska i Malwina Olek po 4;
Najwięcej bramek dla AZS AWF: Ewa Perek i Lidia Żakowska po 6.