W Warszawie zainaugurowano AZS MTB CUP 2011 – ogólnopolski cykl zawodów w kolarstwie górskim. Przy porywistym wietrze i chwilami padającym deszczu 130 zawodniczek i zawodników z całej Polski zmagało się z wymagającą trasą.

AZS MTB CUP 2011

Już w przed dzień zawodów aura przysporzyła wiele kłopotów organizatorom wyścigu. Bardzo silny, porywisty wiatr robił istne spustoszenie na Fortach Bema. To niestety wpłynęło na niewielkie opóźnienie w rozpoczęciu zawodów. W pierwszym wyścigu rywalizowały kategorie młodzik, junior młodszy i junior – zarówno wśród dziewczyn jak i chłopaków. Prym wiedli młodzi sportowcy z UKS Wygoda Białystok, oraz BGŻ WKK Team. W południe na trasę wyruszyły kobiety w kategorii U-23 oraz Elita. Bezapelacyjnie zwyciężyła Weronika Rybarczyk reprezentująca AZS Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, dając przynajmniej jednego dubla większości zawodniczek. Na końcu rywalizowali panowie. Z uwagi na bardzo dużą frekwencję jak na cross-coutry (74 zawodników!), wjazd na rundy poprzedził kilkusetmetrowy odcinek rozjazdowy. Podczas pierwszych okrążeń sznurek kolarzy dynamicznie ciągnął się po całej trasie. Od samego początku rywalizacji faworyci – czołowi zawodnicy w kraju – nadali bardzo mocne tempo. Już na pierwszym okrążeniu oderwała się dwójka kolarzy (Rafał Suszko z Mróz Active Jet i Karol Michalski z BGŻ WKK Team). Za nimi walczyli o kolejne pozycje Paweł Król, Artur Miazga, Olek Uchanov. Na kolejnych rundach stawka co raz bardziej się rozciągała, a trudna trasa i niesprzyjająca aura dawały się we znaki wszystkim startującym. Ostatecznie zwyciężył Suszko Rafał, który 10 okrążeń pokonał w 1 godzinę i 10 minut. W ramach imprezy odbyły się również Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza. Tu na pierwszy plan wysunęły się zawodniczki AZS Uniwersytetu Warszawskiego i studenci z Politechniki Warszawskiej. W trakcie oraz po dekoracji zwycięzców rozlosowano ciekawe nagrody o łącznej wartości blisko 15 tyś zł – w tym rower górski Shockblaze, aparaty i kamery BenQ.

Przypomnijmy, że AZS MTB CUP 2011 to cykl sześciu zawodów, który zakończy się 25 września w Zabrzu. Drugi z nich już 7 maja odbędzie się w Przesiece, a czwarty 16 lipca na wrocławskim Morskim Oku. DzielniceWroclawia.pl objęły patronat medialny nad tymi dwoma etapami.

Więcej o imprezie tutaj