Warsztaty kulinarne z wegańską blogerką, warsztaty projektowania i szycia, wykłady i treningi poświęcone rozwojowi i odnalezienia równowagi wewnętrznej, a na koniec kobieca impreza przed obiektywem Natalii Mędlarskiej.

 Tak prezentować się będzie Babskie Czary Mary, czyli zlot czarownic w ramach międzynarodowego Dnia Kobiet na Zakrzowskiej 29.

mat. organizatora

Program szczegółowy:

PIĄTEK, 8 marca 2013

1.Kulinarne warsztaty SUSHI

godz: 18.00 – 20.30

Podczas tych warsztatów kulinarnych, uczestnicy poznają rodzaje i nazewnictwo poszczególnych rodzajów sushi. Zajęcia nastawione są przede wszystkim na praktyczną naukę przyrządzania sushi, zaczynając od odpowiedniego gotowania i kwaszenia ryżu, przez właściwe doprawienie ryby, kompozycję dodatków oraz zwijanie sushi. Uczestnicy będą pracować indywidualnie oraz w parach. Warsztat zakończy się wspólną degustacją przyrządzonych dań.

prowadzący: zawodowy kucharz, miłośnik kuchni japońskiej, Krzysztof Gnieciak

cena: 90 zł

2. Warsztat szycia: Uszyj własną, filcową torebkę

godz: 18.00 – 20.30

Te z Was, które szukają kreatywnego sposobu spędzania czasu, zapraszamy na warsztaty krawieckie. W miłej atmosferze, z pomocą wskazówek prowadzącej,  każda z Pań zaprojektuje i uszyje swoją własną, filcową torebkę.  Będzie można zrealizować własny projekt lub skorzystać z podpowiedzi prowadzącej. W czasie warsztatów poznamy podstawy obsługi maszyny do szycia, zastosowania różnych ściegów oraz pracy z filcem. Do dyspozycji uczestników będą maszyny do szycia oraz bogaty wybór materiałów (w cenie warsztatu).

prowadząca: Agnieszka Makowczyńska, twórcza fanka szycia, prowadzi na Zakrzowskiej 29 autorski program: Projektanci Mody oraz cykliczne Warsztaty Krawieckie

cena: 75 zł

 

 

SOBOTA, 9 marca 2013 r.

1.Warsztat kulinarny: ZDROWE KANAPKI z autorką bloga www.jadlonomia.com

godz. 10.00 – 13.00

Naucz się jak przygotować zdrowe, dietetyczne i wegańskie pasty kanapkowe wraz z autorką bloga kulinarnego www.jadlonomia.com

Podczas warsztatu nauczymy się przygotowywać pięć past kanapkowych ze zdrowych, ekologicznych składników. Najpierw ukręcimy prawdziwy libański hummus, opieczemy nad żywym ogniem bakłażany i zmienimy je w aromatyczną baba ghanoush, przygotujemy ostrą jak diabli meksykańską pastę z czerwonej fasoli, utrzemy orientalny krem z pieczonych marchewek a pestki słonecznika zmienimy w obłędnie zdrowe pesto z liśćmi pietruszki. W trakcie warsztatów porozmawiamy o zdrowych składnikach, przyprawach i moich tajnych kuchennych sekretach. Na sam koniec wszystkie smarowidła spakujemy do słoiczków i zabierzecie je do domu razem z wydrukowanymi przepisami.

prowadząca: Marta Dymek, autorka bloga www.jadlonomia.com , swoje przepisy publikuje w nowojorskim kwartalniku wegańskim Chickpea Magazine

Cena: 85 zł

2. Warsztat szycia: Stwórz swoją poduszkę marzeń

Te z Was, które szukają kreatywnego sposobu spędzania czasu, zapraszamy na warsztaty krawieckie. W miłej atmosferze, z pomocą wskazówek prowadzącej,  każda z Pań zaprojektuje i uszyje swoją poduszkę marzeń.  Będzie można zrealizować własny projekt lub skorzystać z podpowiedzi prowadzącej. W czasie warsztatów poznamy podstawy obsługi maszyny do szycia, zastosowania różnych ściegów oraz zasady projektowania patchworku. Do dyspozycji uczestników będą maszyny do szycia oraz bogaty wybór materiałów (w cenie warsztatu).

prowadząca: Agnieszka Makowczyńska, twórcza fanka szycia, prowadzi na Zakrzowskiej 29 autorski program: Projektanci Mody oraz cykliczne Warsztaty Krawieckie

cena: 70 zł/osoba

 

 

3. Warsztat: Kobieta za kierownicą swojego życia

 

godz. 11.30 – 13.30

Warsztat dla kobiet, które chcą zmniejszyć frustrację oraz zwiększyć satysfakcję i poczucie sukcesu życiowego.

  • Po szkoleniu będziesz gotowa kierować swoim życiem
  • Dowiesz się, jak się uchronić przed  „wypaleniem” emocjonalnym w domu i w pracy
  • Będziesz umiała rozpoznać obszary własnego  wpływu i zwiększać swoją  skuteczność osobistą

 

Tematyka: Gdzie jestem – obszary równowagi. Kto lub co kieruje Twoim życiem? Jak złapać równowagę? – praktyczne narzędzia.

Szkolenie prowadzone metodami interaktywnymi poprzez specjalnie dobrane ćwiczenia i zadania angażujące w proces nauki.

prowadząca: Joanna Motylska-Komsta – jako trener skuteczności osobistej pomogła wielu osobom zyskać pewność siebie, odnaleźć wiarę w swoje umiejętności i skuteczność osobistą. Pracuje z menadżerami, biznesmenami, ludźmi polityki. Doradca – praktyk, socjolog, trener biznesu z ponad 15 – letnią praktyką zawodową. Zarządza i prowadzi Centrum Psychokreacji Biznesowej, firmę szkoleniowo-doradczą.

 

4. Relacje w centrum uwagi. Złość – wróg… a może przyjaciel? Warsztat.

godz. 14.00 – 17.00

Nie ma dobrych i złych emocji, a złość jest jedną z tych, która niesie nam wiele informacji o nas samych.  Jakie to informacje? Co możemy z nimi zrobić? Co się kryje za złością i jak sobie z nią radzić?
Zapraszam na warsztat inspirowany Porozumieniem bez przemocy Marshalla Rosenberga, na którym poszukamy odpowiedzi na powyższe pytania i spróbujemy zaprzyjaźnić się z własną złością.

cena: 55 zł

prowadząca: Liwia Pawlik – absolwentka I etapu Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na empatii  – Studium Umiejętności Osobistych Trenera i Lidera w ujęciu integralnym. Ukończyła poszerzone  szkolenie Porozumienia bez przemocy, prowadzone przez certyfikowaną trenerkę NVC Ewę Orłowską. Jest również trenerem metody Gordona, autora „Wychowania bez porażek” – prowadzi szkolenia dla rodziców w tym zakresie.

 

5. Babskie Czary Mary przed obiektywem Natalii Mędlarskiej

godz. 17.00 – 20.00

Zapraszamy na damsko-damską imprezę z przebierankami, malowaniem, improwizowaniem w asyście kobiety-fotografa.  Panie zabierają ze sobą przyjaciółkę (nie wymagane, ale wskazaneJ ), przynoszą kilka rzeczy, wspólnie przygotowujemy się do zdjęć i tworzymy charakteryzację do każdego zdjęcia…a wszystko w luźnej atmosferze, przy lampce wina/ pysznym, energetyzującym koktajlu i dobrej muzyce.

Efektem zabawy będą 3 portrety: klasyczny, czarno-biały i retro, które każda z uczestniczek otrzyma drogą mailową.

Co ze sobą zabrać:

–          pełną kosmetyczkę ( czarna kredka i czerwona szminka obowiązkowe!)

–          akcesoria do włosów ( lokówki mile widziane)

–          ulubiona bluzka do portretu klasycznego ( bez logo i napisów)

–          czarny lub biały top do zdjęcia black&white

–          bluzka/sukienka w stylu retro: ostre kolory, kwiaty, paski, grochy… oraz

kontrastujące dodatki: kapelusze, chusty, apaszki, kokardy, biżuteria, okulary

–          dobry humor i równie szaloną przyjaciółkę;

cena: 70 zł

Prowadząca: Natalia Mędlarska, fotograf  – zajmuje się rodzinną fotografią portretową, autorka niebanalnych portretów dziecięcych, organizuje również indywidualne sesje zdjęciowe dla dorosłych w Polsce i za granicą : sesja kobieca opublikowana przez amerykański magazyn fotograficzny Lemonade and Lenses, współpraca z artystami opery w Modenie, Włochy,  http://www.nataliamedlarska.com

Zakrzowska 29 – Centrum Inicjatyw Wszelakich
ul. Zakrzowska 29
51 – 318 Wrocław