Multikino i British Council zapraszają na transmisję sezonu 2015/2016 Royal Opera House. 26 stycznia w Multikinie Pasaż Grunwaldzki zobaczymy na żywo jednoaktowy balet „Rapsodia” i dwuaktowy balet „Dwa gołębie” w choreografii Fredericka Ashtona.

Royal Opera House to jeden z najważniejszych gmachów operowych w Londynie, znajdujący się w centralnej części miasta – w dzielnicy Covent Garden, siedziba Opery Królewskiej (The Royal Opera) i Królewskiego Baletu (The Royal Ballet). Do dziś Opera Królewska, obok takich teatrów jak Teatro alla Scala, Opera Wiedeńska, Gran Teatre del Liceu i Metropolitan Opera, należy do najpiękniejszych i najznakomitszych budynków operowych świata, gdyż od początku istnienia teatr ściąga tłumy widzów z różnych zakątków świata. Na tej scenie występowało i występuje wielu polskich artystów, takich jak: Ewa Podleś, Piotr Beczała, Mariusz Kwiecień, Aleksandra Kurzak.

„Rapsodia” oraz „Dwa Gołębie” z Royal Opera House w Londynie
26 stycznia | godz. 20.15
Multikino Pasaż Grunwaldzki

 

Ceny biletów:
– 40 zł –
bilet normalny
– 35 zł – bilet ulgowy (dla uczniów i studentów z ważną legitymacją oraz Seniorów)
– 30 zł – bilet grupowy (dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób)

 

Rapsodia (Frederick Ashton)

Jednoaktowy balet Fredericka Ashtona w oparciu o Rapsodię na temat Paganiniego Siergieja Rachmaninowa. Balet miał swoją premierę w Royal Opera House w 1980 roku i był dedykowany Królowej Elżbiecie, Matce. Wznawiano go dwukrotnie, w 1995 oraz 2011 roku. Teraz znów będziemy mieli okazję obejrzenia tego wyjątkowego wydarzenia na żywo.

Choreografia Frederick Ashton
Kompozytor Siergiej Rachmaninow
Scenografia Frederick Ashton
Kostiumy William Chappell
Oświetlenie Peter Teigen
Dyrygent Barry Wordsworth
Tancerze Natalia Osipova, Steven McRae
Koncertmistrz Vasko Vassilev

Dwa gołębie (Frederick Ashton)

Dwuaktowy balet w Choreografii Fredericka Ashtona do muzyki André Messagera. Arcydzieło pełne delikatnego humoru i patosu na temat natury miłości.

Choreografia Frederick Ashton
Muzyka André Messager
Aranżacja John Lanchbery
Scenografia Jacques Dupont
Oświetlenie Peter Teigen
Dyrygent Barry Wordsworth
Młoda dziewczyna Lauren Cuthbertson
Młody mężczyzna Vadim Muntagirov
Młoda Cyganka Laura Morera
Jej Kochanek Ryoichi Hirano
Koncertmistrz Vasko Vassilev

***

Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenie na ten balet. Aby je otrzymać należy napisać za pomocą naszego formularza kontaktowego lub w komentarzu na fejsbuku: „Rapsodia” (i namówić znajomych do polubienia Waszego wpisu). Czekamy do piątku, 22 stycznia, do godz. 20.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKINO: „Planeta singli” i tancerze
Następny artykułENEMEF: Noc Polskiego Kryminału
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.