Bartłomiej Świerczewski został nowym dyrektorem Departamentu Spraw Społecznych UM. Zastąpi on na tym stanowisku Jacka Sutryka, który pełnił tę funkcję od 2011 roku.

Bartłomiej Świerczewski będzie pełnił funkcję dyrektora Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miasta. Taką informację podał na Twitterze prezydent Jacek Sutryk. Wcześniej Świerczewski pełnił funkcję dyrektora Biura ds. Partycypacji Społecznej.

 

–  Te tematy, którymi do tej pory zajmowaliśmy się jako Biuro Partycypacji Społecznej, faktycznie były skupione na partycypacji, na współpracy z organizacjami pozarządowymi. Właśnie, przez to, że była to partycypacja, a więc rozmawianie z mieszkańcami o tym, jak funkcjonuje miasto i przez to, że zajmujemy się współpracą z organizacjami pozarządowymi, zajmujemy się właściwie wszystkimi aspektami, w ramach których funkcjonuje miasto. Mam nadzieję, że te obowiązki, które są przede mną, będą obowiązkami, którymi będę w stanie się zająć przynajmniej tak dobrze, jak do tej pory zajmował się pan dyrektor Sutryk, a obecnie prezydent Sutryk – mówi Bartłomiej Świerczewski, nowy dyrektor Departamentu Spraw Społecznych. – Na pewno jest to bardzo duże wyzwanie i wiąże się z tym mnóstwo obowiązków. Tym bardziej, że te tematy społeczne są bardzo istotne dla mieszkańców, dotyczą ich w sposób naprawdę organiczny i bliski. Za wcześnie jest jednak, aby mówić o jakichś dużych, konkretnych zadaniach. Departament Spraw Społecznych to zdrowie, to sport, kultura, to partycypacja, to współpraca z organizacjami pozarządowymi. Tych zadań jest więc bardzo wiele. Najbliższy czas będę musiał poświęcić na wnikliwą analizę, zapoznanie się ze wszystkimi aspektami funkcjonowania departamentu. Czeka mnie więc na pewno mnóstwo spotkań z ludźmi kultury, sportu, trzeciego sektora. Po tych spotkaniach będę pewnie wiedział więcej i będę w stanie bardziej określić konkretne zadania, które przede mną stoją.


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcie: Ola Sopuch