Już w niedzielę 15 kwietnia startuje Ekstraliga Baseballu. Pierwszym rywalem KSB będzie Silesia Rybnik. Mecz musimy rozegrać na wyjeździe, choć inauguracja według terminarza miała odbyć się we Wrocławiu.

Musimy też niestety opuścić meczowo obiekt Niskie Łąki po dwóch udanych sezonach, planowanym obiektem dla baseballu jest boczna płyta na zakrzowskim Polarze. Nie wiemy jednak kiedy zagramy w stolicy Dolnego Sląska, ponieważ obiekt wymaga dostosowania do wymogów regulaminowych Polskiego Związku. Są środki oraz sprzęt ze strony WCSHiR na zrobienie obiektu baseballowego, jednak brakuje ekipy budowlanej, która w ciągu tygodnia (5 osób) mogłaby wykonać niezbędne prace. Szukamy obecnie firmy, która mogłaby oddelegować pracowników do adaptacji terenu na Zakrzowie w ramach sponsoringu klubu, ale nie jest to łatwe. Dramatem byłoby dla nas, gdybyśmy musieli sezon 2012 rozegrać na wyjeździe, albo grać jako gospodarz w Miejskiej Górce pod Rawiczem. Ubiegły sezon przyniósł nam brązowy medal, jako trzecia drużyna w Polsce mamy aspiracje na jeszcze wyższe podium.
Drużynę niestety opuścili dwaj ważni zawodnicy: Konrad Kubiszewski (koniec kariery) oraz Bartosz Pięta który wraca z wypożyczenia do Miejskiej Górki.
Dołączył gracz w przeszłością w lidze niemieckiej – Janni Diamantopoulos. Będzie on próbował załatać dziurę na pozycji łącznika, być może będzie także sprawdzany na innych pozycjach w trakcie sezonu. Obiecująco zapowiada się także kolejne wzmocnienie składu KSB. W tym roku zobaczymy w naszych barwach Remigiusza Szczytkę, który wcześniej reprezentował barwy Kruków z  Augustowa. Do składu dołączył także debiutant Paweł Janka.
Obiecująco wypadł sparing z 1 kwietnia w Miejskiej Górce, widać że zima została solidnie przepracowana przez wrocławskich baseballistów.
filmik ze sparingu w Miejskiej Górce
http://www.youtube.com/watch?v=nGyCpvbRX4E

Cele na ten sezon:
– stworzenie boiska na Zakrzowie
– pierwsza trójka w Ekstralidze
– szkolenie młodzieży, zwiększenie ilość zawodników w sekcjach: młodzik i kadet

Terminarz sezon 2012 >>>

 

(Piotr Duszeńko)

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGJP – Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Następny artykułNight Shift na Barce Tumskiej
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.