Batman w feudalnej Japonii prezentuje się naprawdę dobrze, zapowiada się bardzo ciekawa pozycja nie tylko dla fanów animowanego Gacka.

Na przestrzeni lat powstało naprawdę wiele produkcji kinowych i telewizyjnych ukazujących Batmana w przeróżnych miejscach, teraz przyszedł czas na feudalną Japonię, samurajów i odwiecznego przeciwnika Gacka – Jokera.

Mroczny Rycerz w zbroi samuraja okazał się strzałem w dziesiątkę. Zaprezentowany fragment prezentuje animacja na naprawdę wysokim poziomie. Mnogość szczegółów i płynność zachwyca, a stylistyka, no cóż… mnie porwała z miejsca. Dość nieoczywiste połączenie przyniosło długo oczekiwany powiew świeżości. Krytycy w swoich recenzjach wypowiadają się bardzo pochlebnie o filmie „Batmanie Ninja”.

Szczególnie podoba mi się, że twórcy zdecydowali się na mroczną, a co za tym idzie poważną stylistykę, a sam film skierowany jest do starszych widzów. Zdaję sobie sprawę, że jest to ruch obecnie ryzykowny, ponieważ część potencjalnych widzów odpada już na starcie, jednak zaniżanie granic wiekowych produkcji bardzo często im szkodzi.

Premiera wersji cyfrowej miała miejsce wczoraj. „Batman Ninja” dostępny jest m.in. na platformie Amazonu, iTunes czy konsoli Playstation (zniżka dla subskrybentów PS+). Na chwilę obecną nie doszukałem się nigdzie możliwości zakupu wraz z polskimi napisami. Premiera na DVD i Blu Ray zaplanowana została na 8 maja 2018 roku.

Film trafi także do kinowej dystrybucji, jednak póki co jedynie na terenie Japonii. Premiera kinowa odbędzie się 15 lipca 2018 roku. Za reżyserię odpowiada Jumpei Mizusaki, a scenariusz napisał Kazuki Nakashima.


Autor: Patryk Wolny