Śląsk Wrocław planuje szereg inwestycji związanych z rozwojem Akademii. Koszt przedsięwzięcia ma wynieść 15 mln złotych. Rada Miasta przegłosowała dotację dla klubu.

Podczas sesji Rady Miasta przyjęty został projekt ustawy dotyczący zmian w budżecie na rok 2018. Zmiany te obejmowały także wsparcie finansowe dla Śląska Wrocław. Klub planuje przebudowę obiektów przy ulicy Oporowskiej, która ma wynieść 15 mln złotych.

Naszym celem jest stworzenie solidnego fundamentu dla działalności klubu. Chcemy, aby młodzież i dzieci trenowały w jednym miejscu. Środki pozwolą na zwiększenie przepustowości oraz liczby szkolonych dzieci i młodzieży. Ci młodzi ludzie będą zasilać potem klub i być może przynosić sukcesy. Zyskaliśmy poparcie wiceministrów. Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu może sięgać 50 procent, ale to nie wystarczy. Prosimy równolegle o kwotę 5 mln złotych na wydatki bieżące. Pomoc wpłynie znacząco na naszą sytuację finansową i organizacyjną. Chcemy inwestować w potencjał, który zaowocuje dochodowo i podjąć działania, które ograniczą nasze koszty – mówi Marcin Przychodny, prezes zarządu.

Klub nadal ma długi i zobowiązania, które nie zostały jeszcze spłacone. Śląskowi udało się na razie umorzyć pożyczkę o 400 tyś złotych. Radni zdecydowali się wspomóc klub. Za było 21 z nich, 14 osób wstrzymało się od głosu.

Pan Prezes Przychodny jest człowiekiem mało rozrzutnym. Wielokrotnie był chwalony za sprawną działalność i dbanie o finanse, czymkolwiek się na zajmował – mówi Renata Mauer-Różańska, przewodnicząca Komisji Sportu.

Ustawa zakłada wsparcie dla klubu w wysokości 15 mln złotych (5 mln w tym roku, 10 mln w ciągu następnych dwóch lat), które mają wspomóc rozwój Akademii Śląska.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Ola Sopuch