Z niepokojem spoglądamy w stronę Stadionu Miejskiego na Pilczycach. Choć władze miasta zapewniają, że wszystko idzie zgodnie z planem, to jednak czujemy niepokój. Skoro uchybienia były w Gdańsku i Warszawie, to czy u nas na pewno wszystko jest w porządku?

To pytanie stawia sobie wiele osób. – Na tę chwilę nie mamy problemów ze stadionem – zapewniał przed weekendem Michał Janicki. Troska o zakończenie prac na obiekcie, na którym od nowego sezonu piłkarski Śląsk ma rozgrywać swoje mecze przysłania nam nieco imprezy, które na obiekcie planuje zorganizować operator stadionu SMG Polska.

Stadion wciąż wygląda jak wielki plac budowy / fot. DW

Wiemy już, że w sierpniu Śląsk rozegra swoje mecze na obiekcie przy ul. Śląskiej. We wrześniu zagra na wyjeździe, bowiem w tym czasie zaplanowano trzy duże imprezy mające uczcić otwarcie stadionu. 3 września na płycie będą ścigały się ogromne ciężarówki w ramach imprezy Monster Jam. Tydzień później, 10 września na płycie boiska na zamontowanym tam ringu rękawice skrzyżują Tomasz Adamek i Witalij Kliczko. Ostatnią zaplanowaną imprezą jest koncert George’a Michaela, który odbędzie się 17 września. To wiemy już od dłuższego czasu.

Czego nie wiemy? Planowane są jeszcze dwie imprezy – muzyczna i sportowa. We Wrocławiu ma wystąpić gwiazda mniejszego formatu niż zakontraktowany już Brytyjski piosenkarz, ale taka która będzie magnesem do przyjechania na Pilczyce. W planach jest też mecz piłki nożnej, w którym Śląsk zmierzyłby się z jakąś renomowaną drużyną. Na razie jednak SMG Polska nie chce zdradzić szczegółów i planów dotyczących tych dwóch imprez.

(deg)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowy Orlik na Psim Polu
Następny artykułWrocławski Rower Miejski rusza
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.