Od 9 lipca br. w galerii wrocławskiego Centrum Kultury „Zamek” zostanie zorganizowana wystawa 90 fotografii autorstwa Zdzisława Beksińskiego zatytułowana: „Antyfotografia”. Wystawa potrwa do końca sierpnia.

W lutym 2015 w rocznicę śmierci artysty została zorganizowana pierwsza wystawa grafik (w większości szkiców), która spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. W przeciągu miesiąca galerię w Centrum Kultury „Zamek” odwiedziło ponad 8 tysięcy zwiedzających.

Organizatorzy zachęceni sporym zainteresowaniem zdecydowali się przygotować kolejną wystawę, tym razem poświęconą fotografii z lat 50. XX wieku, okresu, w którym Beksiński intensywnie eksperymentował z fotografią.

Od zdjęć wszystko się zaczęło, z nimi związane były pierwsze kroki, doświadczenia Beksińskiego ze sztuką. Odchodził od fotografii tradycyjnej, kierując się w stronę abstrakcji, zniekształceń ludzkich ciał, co towarzyszyło mu także w dalszej twórczości. Pomimo że do dziś uważany jest za jednego najbardziej odkrywczych fotografików lat 50, szybko, bo już w latach 60-tych, Beksiński zdecydował się porzucić fotografię na rzecz rysunku.

„Antyfotografia” to znakomita okazja do bliższego zapoznania się z wczesną twórczością Beksińskiego. Można ją także potraktować jako swoiste uzupełnienie pierwszej wystawy „bez tytułu”, prezentującej prace autora z późniejszego okresu jego twórczości.

Beksiński – druga odsłona /Antyfotografia/
Wernisaż 9 lipca (czwartek) godz. 19:00 (wstęp wolny)
Galeria Centrum Kultury „Zamek”, Plac Świętojański 1, Wrocław

Wystawa czynna: 10 lipca – 31 sierpnia 2015

Bilety:
6 zł –normalny
4 zł ulgowy
3 zł bilet grupowy

Galeria czynna:

pon-pt 10:00 – 20:00
sob-niedz 10:00 – 18:00

Autor | Patryk Wolny

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFilmy otwarcia i zamknięcia 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty
Następny artykuł„Shirley Valentine” [ZAPOWIEDŹ]
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.