W piątek – 15 lipca upłynął termin zgłaszania zespołów do Tauron Basket Ligi. Zgłoszenie z Wrocławia nie wpłynęło. Czy to kolejny upadek koszykarskiego Śląska?

Niestety nie udało nam się uzyskać z klubu żadnej oficjalnej informacji. Komisja Weryfikacja PLK SA będzie obradowała w poniedziałek. Ostateczne decyzje dotyczące przyznania klubom licencji zostaną podjęte do 29 lipca.

Zgłoszenia przysłało 15 z 17 klubów, które w ubiegłym roku rywalizowały na parkietach TBL: Rosa Radom, Anwil Włocławek, Polski Cukier Toruń, Energa Czarni Słupsk, King Wilki Morskie Szczecin, Polfarmex Kutno, Asseco Gdynia, PGE Turów Zgorzelec, MKS Dąbrowa Górnicza, Polpharma Starogard Gdański, AZS Koszalin, BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, Trefl Sopot, Siarka Tarnobrzeg i TBV Start Lublin. Zgłoszenie przesłał też zwycięzca I ligi – Miasto Szkła Krosno.

Oprócz Śląska zgłoszenia nie przysłał też mistrz Polski – Stelmet Zielona Góra. Wiele jednak wskazuje, że dokumenty z Zielonej Góry dotrą przed poniedziałkowym spotkaniem komisji.

– Uzyskaliśmy odpowiedź, że absolutnie żadnego problemu nie będzie, tym bardziej, że komisja weryfikacyjna ligi zajmie się rozpatrywaniem tych wniosków dopiero w poniedziałek – wyjaśnił Michał Szpak, dyrektor Stelmetu na Antenie Radia Zielona Góra.

Przypomnijmy, że poprzedni upadek Śląska – najbardziej utytułowanego klubu w Polsce miał miejsce raptem w 2008 roku. Na powrót musieliśmy czekać do 2012 roku (w międzyczasie sezon w TBL grał w barwach Śląska zespół Przemysława Koelnera). Minęły raptem 3 sezony.

Autor | Daniel E. Groszewski

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚląsk Wrocław – Lech Poznań [FOTOGRAFIA]
Następny artykułPanthers Wrocław mistrzami Polski!
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.