Stolica mody stoi przed Wrocławianami otworem. Od soboty (26 maja) linie lotnicze Air France obsługują wrocławskie lotnisko. Samolot zabierze nas prosto do Paryża na lotnisko Charles’a de Guelle’a.

Do tej pory z Wrocławia do Paryża można się było bezpośrednio dostać jedynie liniami Ryanair, ale tylko na lotnisko Beauvais, które jest położone 84 km od centrum miasta. Teraz loty na trasie Wrocław-Paryż będą codziennie. Start z lotniska w Paryżu o godzinie 9.45, do Wrocławia na godzinę 11.40. Lot powrotny: wylot z Wrocławia o godzinie 12.15 i przylot do Paryża o 14.10.

Nowa trasa jest obsługiwana przez pokrewną linię Air France HOP!, należącą do grupy Air France KLM, maszyną Embraer E170 z 68 miejscami w klasie ekonomicznej i 8 w klasie biznes. Pierwszy lot odbył się z prawie 100-procentową frekwencją.

– Dla wrocławskiego lotniska to najważniejszy nowy kierunek w tym roku. Pasażerowie zyskują bezpośrednie połączenie na główne lotnisko w Paryżu i jeden z największych portów na świecie – mówił na inauguracji nowego połączenia Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Na uroczystej inauguracji działalności linii Air France na Porcie Lotniczym Wrocław pojawili się: Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, Yeshwant Pawar, dyrektor generalny Air France i KLM na region Alpy, Bałkany i Europa Środkowa, Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce oraz Dariusz Kuś, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

Air France oferuje w trakcie lotu bezpłatne napoje i przekąski. Każdy z pasażerów w klasie ekonomicznej może ze sobą zabrać w cenie biletu duży bagaż podręczny i dodatkowe akcesorium (łącznie do 12 kg), natomiast rejsach międzykontynentalnych bezpłatnie jedną sztukę bagażu rejestrowanego do 23 kg.


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcie: wikimedia commons