W drugim meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy 2018 polscy szczypiorniści przegrali na wyjeździe z Rumunia 23:28 (9:11). Biało-Czerwoni po dwóch spotkaniach zamykają tabelę w swojej grupie z zerowym dorobkiem punktowym.

Mecz lepiej rozpoczęli Polacy dwa szybko strzelone gole  pozwoliły kontrolować sytuacje boiskowe aż do stanu 4:3 dla naszych. Wtedy Rumunom udało się wyrównać i odskoczyć, czego efektem było prowadzenie 11:9 do przerwy.

Po zmianie stron nasza gra nie wyglądała lepiej. I o ile nasza obrona zaprezentowała się solidniej niż w starciu z Serbia, o tyle w ataku graliśmy bez jakiejkolwiek koncepcji. Kiedy wypracowaliśmy już sobie czystą pozycję strzelecką, to niestety brakowało skuteczność.

W konsekwencji przegraliśmy starcie ze skazywaną na pożarcie Rumunią 23:28 i po dwóch kolejkach zajmujemy ostatnie miejsce w grupie. Kolejny mecz w ramach eliminacji Euro rozegramy w maju z reprezentacją Białorusi.

*

RUMUNIA – POLSKA 28:23 (11:9)

RUMUNIA: Irimus, Popescu – Cintec 4, Mocanu 5, Ramba 5, Mihalcea, Ghionea 1, Sadovaec 1, Negru, Csepreghi 4, Lazar, Rotaru, Fenici, Pavel 3, Criciotoiu 4, Stamate 1.

POLSKA: Szmal, Wyszomirski – Daćko 2, Lijewski 3, Łyżwa, Jachlewski 2, Bielecki 5 (2), Kus 1 (1), Jurkiewicz 3, Syprzak 1, Daszek 1 (1), M. Gębala, Przybylski 1, Paczkowski 2, Gierak, T. Gębala 2.

Autor | Marcin Paluch

  • Zdjęcie | ZPRP