W ostatnim meczu fazy grupowej na Igrzyskach Olimpijskich w Rio polscy piłkarze przegrali ze Słowenią 20:25 (13:13). Najlepszy z najgorszych był Karol Bielecki, który jednak pozostał w cieniu  Mihy Zarabca, trafiającego do naszej bramki siedmiokrotnie.

Z przytupem mecz rozpoczęli Polacy. Dwie szybko strzelone bramki pozwoliły nabrać spokoju w pierwszych minutach. Nirwana nie trwała, jednak długo. Przy stanie 4:1 daliśmy się „ukłuć” cztery razy i Słoweńcy wyszli na prowadzenie. Stracili je dopiero w 29. minucie. Stało się tak, dzięki doskonałej postawie w ofensywie… Piotra Wyszomirskiego. Nasz bramkarza rzucił dwa gole, ten ostatni na wagę remisu 13:13 do przerwy.

Druga połowa była z serii tych, o których chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Fatalna gra Biało-Czerwonych w ataku i doskonała postawa w słoweńskiej bramce Gorazda Skofa nałożyły się na niechlubną ilość zdobytych bramek w tej odsłonie. Trafiliśmy zaledwie siedem razy, z czego dwukrotnie z rzutów karnych. Słoweńcy ani na chwilę nie oddali prowadzenia. Wprawdzie był taki moment, kiedy przegrywaliśmy już tylko jedną bramką, ale po raz kolejny to co sobie wypracowaliśmy, w ciągu kilku minut obracało się wniwecz. Nie pomagała również bierna postawa naszego trenera Talanta Dujszebajewa, który nie reagował na sytuacje boiskowe. W takiej sytuacji wynik spotkania nie mógł być inny jak porażka Polaków 20:25.

– Pierwszą połowę zagraliśmy nieźle. Mieliśmy dobrą skuteczność przede wszystkim w ataku, w drugiej już na początku tego zabrakło. Skof naprawdę świetnie bronił w sytuacji jeden na jeden i myślę, że to zaważyło niestety i teraz musimy czekać na wynik meczu Niemcy-Egipt – powiedział Piotr Wyszomirski.

Mecz Niemcy – Egipt zakończył się zwycięstwem naszych zachodnich sąsiadach, co jest równoznaczne z awansem do dalszej fazy turnieju. Wygrać mecz ze zwycięzcą drugiej grupy będzie ciężko… ale w sporcie wszystko się może zdarzyć.