Już 8 października w ramach sobotnich zajęć BiegamBoLubię przeprowadzone zostaną testy Coopera. Znajdą się one w programie wszystkich 16 spotkań w całym kraju. To już druga edycja testów w ramach BBL. Pierwsza odbyła się 30 kwietnia br. i spotkała się z pozytywnym odzewem uczestników.

I tak – w szkole, w zależności od osiągniętej odległości testowany uczeń uzyskuje określoną notę. Na zajęciach BiegamBoLubię nie będzie wystawiania ocen. To możliwość sprawdzenia swojej aktualnej formy w inny, niż zwykle ma to miejsce sposób. Krótki, 12-minutowy bieg z bardzo wysoką intensywnością jest znakomitym bodźcem treningowym. Zwłaszcza dla bywalców BiegamBoLubię, którzy na co dzień preferują spokojne, długie biegi.

BiegamBoLubię to inicjatywa, która zachęca do podjęcia ruchu. Jest o tyle wyjątkowo w porównaniu do innych grup biegackich, że nie przygotowuje ludzi do żadnego konkretnego biegu. Celem spotkań nie jest przebiegnięcie maratonu, czy ściganie się na mniejszych zawodach. Chodzi o mobilizację, frajdę z biegania, a jednocześnie nauka, jak prawidłowo się poruszać, by zachować zdrowie.

Przyznam, że podczas pierwszego spotkania z grupą na teście Coopera organizowanym przez AZS, doświadczyłem naprawdę przyjacielskiej atmosfery. I mimo, że biegam od roku 2000, doceniam starania i wiedzę trenerów, którzy charyzmą wyciągają coraz więcej ludzi z domu.
We Wrocławiu test odbędzie się o godzinie 9.30 na Stadionie Olimpijskim na bieżni przy Strzelnicy.

(Paweł Raja)