11 maja ogłoszono, że Brytyjczyk jeden z 67 tegorocznych koncertów da we Wrocławiu. Bilety miały trafić do sprzedaży 16 maja. Od wtedy toczyły się negocjacje między agencją koncertową reprezentującą George’a Michaela a SMG Polska, operatorem stadionu.

Bilety 21 czerwca o godz. 10 trafiły do sprzedaży / fot. georgemichael.com

Gdy się po ponad miesiącu wreszcie zakończyły okazało się, że pierwotnie podane ceny biletów są już nieaktualne (miały kosztować 79-399 zł). Teraz za najtańszy bilet trzeba będzie wyłożyć aż 185 zł, a za najdroższy 599 zł. Są też ceny pośrodku – 399 zł, 309 zł i 265 zł. Bilety można kupić w serwisie eventim.pl.

Brytyjczyk we Wrocławiu wystąpi 17 września i na nowym stadionie na Pilczycach wystąpi razem z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Wrocławski. Projekt będzie nosił nazwę „Symphonica”.

Koncert będzie jednym z trzech zakontraktowanych już wydarzeń, które mają uświetnić otwarcie nowego stadionu. Najpierw 3 września odbędzie się „Monster Jam”, czyli wyścigi wielkich amerykańskich ciężarówek, a 10 września dojdzie do walki o pas mistrzowski pięściarskiej federacji WBC między obrońcą Witalijem Kliczko i Tomaszem Adamkiem.

Wiadomo też, że na otwarcie planowanych jest pięć imprez. Ma być jeszcze koncert gwiazdy mniejszego formatu i mecz Śląska z jedną z renomowanych drużyn europejskich.

(deg)