Ruszyła sprzedaż biletów na koncert legendarnego kompozytora muzyki filmowej, który wystąpi w Hali Stulecia 23 lutego 2016 roku o godz. 20. Jedyny w Polsce koncert Ennio Morricone będzie wydarzeniem Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Występ Ennio Morricone to część światowego tournée pod hasłem „60 Years Of Music”. Słynny włoski artysta, kompozytor i dyrygent w 2016 roku świętuje 60-lecie pracy artystycznej. W czasie sześciu dekad skomponował 600 utworów z muzyką filmową, z których wiele stało się niezapomnianymi przebojami, rozpoznawalnymi we wszystkich zakątkach świata.

Zapraszamy do Wrocławia na jedyny w Polsce koncert tego wspaniałego artysty. Występ Ennio Morricone znakomicie wpisuje się w ideę i program Europejskiej Stolicy Kultury – zaprasza Krzysztof Maj, dyrektor biura ESK Wrocław 2016. – To wspaniale, że w roku w którym Wrocław stanie się Europejską Stolicą Kultury będziemy gościli jednego z największych ambasadorów tejże kultury w świecie i to w momencie, gdy świętuje on 60-lecie działalności artystycznej – dodaje Krzysztof Maj.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOlga Tokarczuk laureatką Nagrody NIKE 2015
Następny artykułDzielnice Wrocławia 57/2015
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.