Impelki już w środę czeka jedno z trudniejszych zadań w tym sezonie. Do Wrocławia przyjeżdża jeden z tureckich potentatów – drużyna Galatasaray Stambuł. Ambicją obu zespołów jest awans do półfinału Pucharu CEV, ale znaleźć się tam może tylko jeden z nich.

Bliżej osiągnięcia sukcesu jest drużyna ze Stambułu, której do awansu brakuje tylko dwóch setów. Impelki muszą wygrać mecz za trzy punkty, a potem na swoją korzyść rozstrzygnąć tzw. złoty set. To zadanie bardzo trudne do zrealizowania, ale nie niemożliwe.

Po przeciwnej stronie siatki staną gwiazdy światowej siatkówki. Impelki pod wodzą Katarzyny Skowrońskiej–Dolaty muszą przeciwstawić się takim nazwiskom jak Jackson, Leys czy Centoni. Dodatkowym smaczkiem całej rywalizacji może być fakt, że będzie to pojedynek wielkich gwiazd włoskiej siatkówki – wspomniana wcześniej atakująca Nadia Centoni zmierzy się z Caroliną Costagrande – przyjmującą wrocławskiej drużyny.

Dobrej myśli przed zbliżającą się konfrontacją są wszystkie Impelki. Mają nadzieję, że zagrają „swoją siatkówkę”, a z trybun wspomoże ich komplet publiczności. Wrocławianki niejednokrotnie były w stanie odwrócić losy spotkań, mimo często niekorzystnej sytuacji.  Solidnie przepracowany na treningach tydzień ma pomóc w realizacji tego trudnego zadania.

Spotkanie rozpocznie się w środę o godzinie 18:00 we wrocławskiej Hali Orbita. Transmisja meczu w Polsat Sport.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułENEMEF: Noc Nominacji 2016
Następny artykułORIENTUJ SIĘ: Wyginaj śmiało… telefon
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.