Ostatnie trzy dekady to w historii Wrocławia czas rewolucji biznesowej. W Stolicy Dolnego Śląska narodziły się najnowsze technologie, zaczęły rozwijać się globalne marki, a w świat poznał wrocławskie startupy. Historię tych sukcesów będzie można poznać podczas trzeciej edycji Made in Wrocław, która odbędzie się 17 października we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.

Made in Wrocław to wydarzenie poświęcone zmianom w świecie biznesu i technologii, które powstają we Wrocławiu. Łączy w sobie bezpłatne targi z prestiżową konferencją biznesową. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć najnowsze innowacje oraz spotkać się i porozmawiać z ich twórcami.

Jako Wrocław świetnie wykorzystaliśmy ostatnie trzydzieści lat i szanse, jakie przyniosła nam transformacja. Dziś możemy być dumni z innowacji, które powstają w naszym mieście, a są wykorzystywane na całym świecie. Cieszę się, że w trakcie Made in Wrocław będą mogli skorzystać z nich mieszkańcy w każdym wieku – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Podczas trzeciej edycji Made in Wrocław organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji. Jedną z nich będzie prezentacja autorskiego symulatora jazdy bolidem firmy Festo. Uczestnicy będą mogli poczuć się jak na torze Formuły 1. Przygotowano również stoistka m.in. Kolejkowo czy VRhalla.

Podczas bezpłatnych targów dla mieszkańców miasta nie zabraknie liderów z sektora Przemysłu 4.0, m.in. Balluff czy Fanuc. Swoje stanowiska przygotują również globalne marki takie jak: Selena, 3M, BSH, Mondelez, WABCO czy Whirlpool. Oprócz tego SmartCity zaprezentuje innowacje, które zmieniają Wrocław w miejsce ekologiczne i bardziej przyjazne środowisku naturalnemu. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w symulacji z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości lub obejrzeć model satelity, która w ramach projektu DREAM, poleciał w kosmos. Udział w targach jest bezpłatny, jednak jeśli uczestnicy chcą mieć szansę na zdobycie nagród przygotowanych przez organizatorów, muszą się zarejestrować na stronie: : https://made-in-wroclaw.pl/targi.Do wygrania bilety do Aquaparku, vouchery na Śląsk Wrocław czy bony do wybranych restauracji.

Motywem tegorocznej konferencji będzie rewolucja biznesowa, która nie tylko zmienia oblicze wrocławskich firm, ale ma szansę wpłynąć na cały świat. Założyciele i menadżerowie firm, które działają w stolicy Dolnego Śląska zdradzą, jak osiągnąć sukces na miarę światową, zbudować dynamiczny startup czy stworzyć unikatowy i rozpoznawalny produkt.

Konferencja to ogromna dawka wiedzy merytorycznej nie tylko ze świata biznesu. Nasi tegoroczni prelegenci to liderzy wrocławskiego rynku, którzy z miastem związani są zarówno biznesowo jak i prywatnie. Made in Wrocław to czas inspirujących historii, ale także ogromna szansa na nawiązywanie relacji biznesowych – zaznacza Ewa Kaucz, prezes zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławia.

Na scenie w pierwszej kolejności pojawią się: Filip Granek – założyciel firmy XTPL – uhonorowany tytułem „Przedsiębiorca Roku 2018” w konkursie firmy EY; Henry McGovern – założyciel firmy AmRest (największa, niezależna firma prowadząca sieć restauracji: KFC, Pizza Hut, Starbucks czy Burger King); Tomasz Czechowicz – założyciel i partner zarządzający w MCI Capital oraz Katarzyna Turkiewicz – prezes zarządu w HPE Global Business Center.

Później zaplanowano występy panelistów: m.in. Katarzyny Byczkowskiej, czyli pierwszej kobiety, która została dyrektorem zarządzającym w firmie BASF Polska czy Krzysztofa Domareckiego, prezes zarządu Selena FM.

Przed uczestnikami zaprezentują się także: Anthony Crawford – dyrektor operacyjny Zakładów Produkcyjnych 3M w Polsce (laureat prestiżowej nagrody „Tego, co zmienia polski przemysł”) oraz wrocławianin Krzysztof Skonieczny – aktor i reżyser serialu HBO Ślepnąc od świateł, nagrodzonego Polską Nagrodą Filmową Orzeł, w kategorii najlepszy filmowy serial fabularny.

Konferencję poprowadzi Bartosz Węglarczyk, dyrektor programowy oraz redaktor naczelny portalu Onet.pl. Bilety na konferencję są w sprzedaży na stronie: https://made-in-wroclaw.pl/konferencja. Trzecia edycja wydarzenia Made in Wrocław organizowana jest przez Urząd Miasta Wrocławia oraz Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: mat. prasowe