Impel Wrocław w ciągu najbliższych 5 dni zmierzy się dwukrotnie z BKS Profi Credit Bielsko – Biała. Na wyjeździe wrocławianki zagrają w ramach Orlen Ligi, następnie – w Jelczu Laskowicach – w ramach 1/8 finału Pucharu Polski.

Impelki dobrze rozpoczęły rok. Za siatkarkami z Dolnego Śląska dwa wygrane mecze. 6 punktów w tabeli i korzystne wyniki w innych meczach – pozwoliły wrocławiankom na objęcie pozycji wicelidera tabeli Orlen Ligi.

Przed Impelkami kolejne zmagania. Już w piątek, w ramach 16. kolejki fazy zasadniczej zagrają z BKS Profi Credit Bielsko – Biała. W zespole tym zaszły zmiany na stanowisku pierwszego trenera, którym od połowy grudnia jest Tore Aleksandersen, dobre znany wrocławskim kibicom. Wiele mówi się o potencjale zespołu z Bielska, a norweski szkoleniowiec ma pomóc w wydobyciu i przełożeniu tego potencjału na boiskowe działania. Jak do tej pory nie można powiedzieć, że wszystko idzie zgodnie z planem – BKS zanotował dwie porażki i melduje się na przedostatnim miejscu w tabeli.

Tuż po rozegraniu meczu w Bielsku – Białej – Impelki zameldują się w Jelczu – Laskowicach. Tam 18 stycznia o 18:00 zainaugurują rozgrywki Pucharu Polski. Zmagania rozpoczną od 1/8 finału. Dzięki dobrej pozycji w tabeli – wrocławianki były rozstawione, a los sprawił, że zmierzą się z … BKSem. W ten sposób w ciągu 5 dni zespołom przyjdzie rywalizować ze sobą dwukrotnie.

W kolejnych meczach w styczniu podopieczne Marka Solarewicza zagrają z Giacomini Budowlani Toruń (22.01 o 17:00) oraz Atomem Treflem Sopot (29.01 o 17:00).