Zapowiedziany niedawno czwarty sezon „Czarnego lustra” coraz bliżej. Twórcy dzielą się informacjami o dwóch odcinkach, które zapowiadają się niepokojąco dobrze.

W sieci pojawiły się pierwsze zwiastuny odcinków zbliżającego się wielkimi krokami czwartego sezonu popularnego serialu Czarne lustro” (Black Mirror). Netflix zdecydował się na ujawnienie zapowiedzi dwóch epizodów: „Arkangel” oraz „Krokodyl” („Crocodille”), jednak data premiery dalej pozostaje nieznana. Nie pozostaje zatem nic innego, jak cierpliwie czekać, umilając sobie czas coraz to nowymi materiałami.


„Krokodyl”

„Wspomnienia są subiektywne” słyszymy na początku zwiastuna „Krokodyla”. Opowieści o świadkach wypadku drogowego, którzy zgłaszają się do specjalisty od pamięci, by oddzielić prawdziwe wspomnienia od warstw emocjonalnych. W tym celu zostaje wykorzystane specjalnie urządzenie, jednak wyciąga ono na wierzch informacje, które jak można podejrzewać nie powinny nigdy ujrzeć światła dziennego.

Reżyseria John Hillcoat,
scenariusz Charlie Brooker,
na ekranie pojawią się: Andrea Riseborough, Andrew Gower oraz Kiran Sonia Sawar.


„Arkangel”

Drugi z zaprezentowanych zwiastunów stawia nas przed pytaniem o sposób na idealne rodzicielstwo, jednocześnie sugerująć odpowiedź: kontrola. W pogoni za technologią i pragnieniem bycia lepszą matką bohaterka odcinka decyduje się zgłosić swoja córkę do eksperymentu. Naukowiec wstrzykujący coś do głowy dziewczynki nie może wróżyć niczego dobrego.

Reżyseria: Jodie Foster,
scenariusz: Charlie Brooker,
na ekranie pojawią się: Rosemarie Dewitt, Brenna Harding oraz Owen Teague.


Na premierę w tym roku już raczej nie ma co liczyć. Z początkiem grudnia, na platformie Netflix, pojawią się m.in. „Dark” oraz kontynuacja „The Crown”, druga połowa miesiąca to czas czwartego sezonu „Peaky Blinders”.

Czekam z niecierpliwością, trzymając kciuki za początek przyszłego roku, choć tak naprawdę, to dopiero zwiastuny dwóch z sześciu zaplanowanych epizodów. 


Autor: Patryk Wolny