Kolejną sromotną porażką zakończył się drugi mecz polskich szczypiornistek na mistrzostwach Europy w Szwecji. Polki uległy 21:30 (11:14) Holenderkom i mają już tylko znikome szanse na wyjście z grupy.

Pierwsze minuty tego spotkania automatycznie pokazały kto dzisiaj będzie dzielił i rządził na parkiecie i na pewno nikt nie miał na myśli tutaj reprezentacji Polski. Najlepszy wynik dla Biało-Czerwonych miał miejsce na początku meczu, kiedy na zegarze widniał remis 2:2. I to był ostatni raz, kiedy pomiędzy obiema reprezentacjami można było postawić znak „równa się”. Holenderki ustawiły sobie ten mecz, a naszym Paniom im bardziej zależało na odrobieniu strat tym gorzej to wychodziło. Dzięki agresywniejszej obronie, przegrywaliśmy do przerwy tylko 11:14.

Pogarszająca się forma polskiej defensywy i bijąca po oczach nieskuteczność w ofensywie, a przy tym solidna postawa holenderskiej ekipy sprawiły, że w drugiej połowie nasza sytuacja z każdą minutą stawała się coraz bardziej beznadziejna. Apogeum takiego stanu rzeczy przyszło, kiedy przy stanie 20:16 dla rywalek, Polki dały sobie strzelić siedem bramek z rzędu. Nietrudno zgadnąć, że takich strat do końca meczu już się odrobić nie udało i ostatecznie przegraliśmy 21:30.

Po tej klęsce Polki mają już tylko teoretyczne szanse na awans do drugiej rundy. Aby tak się stało, muszą pokonać w czwartkowym spotkaniu Niemki i liczyć na to, że Holenderki zdobędą jakieś punkty w starciu z Francuzkami.

*

Polska – Holandia 21:30 (11:14)

Polska: Weronika Gawlik, Adrianna Płaczek – Monika Kobylińska, Marta Gęga, Agnieszka Kowalska 1, Patrycja Królikowska, Kinga Grzyb 4, Katarzyna Janiszewska 2, Joanna Drabik 2, Joanna Kozłowska 1, Emilia Galińska, Alina Wojtas 5, Natalia Nosek, Kamila Szczecina, Kinga Achruk 3, Ewa Andrzejewska 3

Holandia: Jasmina Jankovic, Tess Wester – Jessy Kramer, Laura van der Heijden 1, Debbie Bont 4, Lois Abbingh 5, Sanne van Olphen 1, Danick Snelder 2, Lynn Knippenborg, Yvette Broch 3, Maura Visser 2, Cornelia Groot 3, Kelly Dulfer 1, Michelle Goos 5, Angela Malestein, Estavana Polman 3

Autor | Marcin Paluch

  • Zdjęcie | ZPRP/ Łukasz Laskowski / PressFocus