Żeńska drużyna rugby Błyskawice Rugby Wrocław uczestniczyła w turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7’s. Wrocławianki, podczas zawodów w Rudzie Śląskiej 25 maja, uplasowały się na dziewiątej pozycji.

Zawodniczki rozegrały  3 spotkania. Pierwsze dwa mecze fazy  grupowej, przeciwko zespołom AZS AWF Syrenki Warszawa i Diablicom Igloo Ruda Śląska, zakończyły się wysokimi porażkami bez zdobytego przyłożenia.  Spotkanie o 8 miejsce było bardzo wyrównane, jednak Błyskawice uległy w nim drużynie  Ladies Frogs Warszawa 15:5.

Rugbystki zaprezentowały silną wolę walki, jednak brak im jeszcze ogrania i doświadczenia. Na szczególną uwagę zasługuje formacja ataku Wrocławianek, w której grają zawodniczki znajdujące się w szerokiej kadrze reprezentacji  Polski.
Błyskawice czeka dużo pracy przed finałowym turniejem, który odbędzie się pod koniec czerwca w Warszawie, jeśli marzą o uplasowaniu się na wyższym miejscu w tabeli Mistrzostw Polski. Trzymamy kciuki za Wrocławskie rugbystki.