- REKLAMA -

Boże Ciało zbliża się wielkimi krokami. Już w czwartek (31 maja) ulicami Wrocławia przejdą procesje eucharystyczne. A co to oznacza? Utrudnienia w ruchu.

Największa procesja ruszy z Ostrowa Tumskiego tuż po mszy św. o godz. 09.00. Procesja do czterech ołtarzy przejdzie ul. Katedralną, pl. Kościelnym, obok kościoła Św. Krzyża (tam będzie pierwszy ołtarz), przez Wyspę Piasek, ul. Piaskową (drugi ołtarz), pl. Nowy Targ, ul. Św. Katarzyny (trzeci ołtarz), ul. Wita Stwosza i Rynek (czwarty ołtarz), gdzie zakończy się przy Bazylice Św. Elżbiety.

Trasy procesji w parafiach:

Parafia pw. NMP Matki Kościoła, Polanowice, ul. Kamieńskiego,

Procesja po mszy o godz. 11.00.
Trasa: wyjście z kościoła, przejście ulicą Kamieńskiego, w kierunku ul. Pleszewskiej, do ulicy Twardogórskiej, następnie powrót na ulicę Kamieńskiego w kierunku kościoła.

Parafia pw. św. Henryka, ul. Gliniana,

Procesja po mszy o godz. 16.00.
Trasa: ul. Glinianą, Łódzką, Wesołą, Ciepłą i Glinianą.

Parafia pw. św. Kolbego, Gądów, 

Procesja po mszy o godz. 9.00.                                                                                  Trasa: ul. Horbaczewskiego, Szybcowa, Bajana. Zakończenie procesji w kościele pw. Miłosierdzia Bożego.

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego,

Parafia organizuje procesję wspólnie z parafią pw. św. Maksymiliana M. Kolbe.
Trasa: z kościoła przy ul. Horbaczewskiego o godz. 10.00 (wcześniej – o 9.00 Msza św. w tamtejszym kościele). Zakończenie procesji w kościele pw. Miłosierdzia Bożego ok. godz. 12.00.

Parafia pw. NMP Nieustającej Pomocy, ul. Szkocka,

Procesja po mszy o godz. 9.30 (uzupełniona o muzykę Wrocławskiej Orkiestry Dętej)
Trasa: ulicami parafii.

Parafia pw. św. Jadwigi, Kozanów, Parafia pw. Macierzyństwa NMP, Pilczyce,

Procesja do czterech ołtarzy wyruszy po mszy św. o godz. 9:00, z kościoła św. Jadwigi.       Trasa: ul. Kozanowska, Kolista, Gołężycka, Modra, Kozanowska, Dokerska, Gwarecka do kościoła Macierzyństwa NMP.

Parafia pw. NMP Królowej Pokoju, Popowice,

Procesja po mszy o godz. 9.00.
Trasa: ulicami Rysią, Popowicką, Białowieską i Rysią

Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła, Stabłowice,

Procesja po mszy o godz. 10.00.
Trasa: ulicami Boguszowską, Śnieżną, Błękitną, Tatrzańską i Bieszczadzką.

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli, Kuźniki, ul. Koszalińska,

Procesja po mszy o godz. 10.00.
Trasa ulicami parafii.

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego, Jagodno

Procesja po mszy o godz. 11.00.
Trasa ul. Jagodzińską.

Parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika, ul. Krakowska

Procesja po mszy o godz. 9.30.
Trasa: ulicami Krakowską, Na Niskich Łąkach, Rakowiecką.

Parafia pw. św. Augustyna, ul. Sudecka,

Procesja o godz. 16.00.
Trasa: ulicami Sudecką, Sztabową, Pocztową, Januszowicką, Lipową i Sudecką do kościoła.

Parafia pw. Bożego Ciała, ul. Świdnicka, Parafia św. Mikołaja, paulini, ul. św. Antoniego,

Procesja po mszy o godz. 12.00 z kościoła pw. Bożego Ciała.
Trasa: pomiędzy kościołami Bożego Ciała i św. Doroty, św. Wacława i św. Stanisława.

Parafia pw. św. Klemensa Dworzaka, aleja Pracy,

Procesja po mszy o godz. 9.00.
Trasa: ulicami parafii.

Parafia pw. św. Karola Boromeusza, ul. Krucza,

Procesja po mszy o godz. 16.00.
Trasa: ulicami parafii.

Parafia pw. św. Ignacego Loyoli, ul. Stysia,

Procesja po mszy o godz. 16.00.
Trasa: ulicami parafii.

Parafia pw. św. Kazimierza Królewicza, Zgorzelisko, ul. Litewska,

Procesja po mszy o godz. 12.30.
Trasa: ul. Inflancka, później równolegle do ul. Kiełczowskiej, ul. Poleska i powrót do kościoła ul. Litewską.

Parafia pw. św. Jana Ewangelisty, Zakrzów,

Procesja po mszy o godz. 10.30.
Trasa: z kościoła do ul. Królewskiej, ul. Królewską, ul. Zatorską, ul. Siedzikówny, ul. Brzuchowickiej.

Parafia pw. św. św. Jakuba i Krzysztofa, Psie Pole,

Procesja po mszy o godz. 10.00.
Trasa: ulicami Krzywoustego, Kiełczowską, Mulicką i Gorlicką.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, Pawłowice, ul. Barwinkowa,

Procesja po mszy o godz. 9.30.
Trasa: ulicami osiedla.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, Strachocin, ul. Tatarakowa,

Procesja po mszy o godz. 9.30.
Trasa: ulicami parafii.

Parafia pw. św. Faustyny,

Procesja po mszy o godz. 9.00.
Trasa: ulicami parafii, zakończenie przy kościele Najświętszej Maryi Panny Pocieszenia przy ul. Wittiga.

Parafia pw. św. Alberta Wielkiego, Sołtysowice,

Procesja po mszy o godz. 10.00.
Trasa: ulicami Redycką, Bagatela, Gimnazjalną, Sołtysowicką, a następnie powrót do kościoła ul. Redycką.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, Różanka,

Procesja po mszy o godz. 9.30.
Trasa: ulicami parafii.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Polanowice,

Procesja po mszy o godz. 11.00.
Trasa: ul. Kamieńskiego w kierunku ul. Pleszewskiej, do ul. Twardogórskiej i ul. Kamieńskiego powrót do kościoła.

Parafia pw. Odkupiciela Świata, ul. Macedońska, Parafia pw. św. Antoniego, Karłowice,

Procesja po mszy o godz. 9.00 w kościele oo. franciszkanów, zakończenie w kościele pw. Odkupiciela Świata.

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Osobowice,

Procesja po mszy o godz. 9.00.
Trasa: ul. Palisadową, ul. Lipską, ul. Witkowskiej, ul. Osobowicką.

Parafia pw. św. Stanisława Kostki, ul. Hubska,

Procesja po mszy o godz. 12.30.
Trasa: z kościoła do skrzyżowania ulic Przestrzennej i Wapiennej, do gimnazjum, do skrzyżowania ulic Gajowej i Przestrzennej i do kościoła.

Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu, ul. Jabłeczna,

Procesja po mszy o godz. 16.00.
Trasa: ul. Jabłeczna, ul. Orzechowa, róg Niemczańskiej i ul. Świeradowskiej.

Parafia pw. Ducha Świętego, ul. Bardzka,

Procesja po mszy o godz. 9.30.
Trasa: ul. Bardzką, ul. Armii Krajowej, ul. Śliczną, ul. Widną i ul. Kamienną.

Parafia pw. św. Ojca Pio,

Procesja po mszy o godz. 10.30.
Trasa: ul. Ołtaszyńska, Bajeczna, Motylkowa, Malownicza, Nastrojowa i powrót ul. Ołtaszyńska.

Parafia pw. św. Anny, Oporów,

Procesja po mszy o godz. 11.00.
Trasa: aleją Piastów, ul. Kadłubka, ul. Sobótki.

Parafia pw. Trójcy Świętej, Krzyki,

Procesja po mszy o 9.00.
Trasa: ulice Letnia, Zimowa, Jesienna, Sowia, Deszczowa.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Klecina,

Procesja po mszy o godz. 10.00.
Trasa: ul. Czekoladowa, ul. Piernikowa, ul. Marcepanowa, ul. Zabrodzka

Parafia pw. Opieki św. Józefa, Ołbin,

Procesja po mszy o godz. 11.30.
Trasa: ul. Ołbińską, ul. Niemcewicza, ul. Jagiellończyka, ul. Myśliwską, ul. Pobożnego, ul. Jedności Narodowej do kościoła.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia, al. Brűcknera,

Procesja po mszy o godz. 11.00.
Trasa: ulicami parafii.

Parafia pw. św. Michała Archanioła, ul. Wyszyńskiego

Procesja po mszy o godz. 12.30.
Trasa: z kościoła do skrzyżowań ulic Nowowiejskiej i Żeromskiego, Orzeszkowej i Barlickiego, Wyszyńskiego i Nowowiejskiej.


W okresie Bożego Ciała (31 maja – 3 czerwca) zmiany nastąpią w komunikacji miejskiej

31 maja 2018 roku (czwartek – Boże Ciało)

Wszystkie linie tramwajowe i autobusowe będą kursowały wg niedzielnych rozkładów jazdy.

1 czerwca 2018 roku (piątek)

 Wszystkie linie tramwajowe i autobusowe będą kursowały wg sobotnich rozkładów jazdy. Jedynie linie autobusowe 602 i 607 będą kursowały wg roboczych rozkładów jazdy z następującymi zmianami:

        – brak kursów linii 602 z Dworca Głównego do koncernu LG o godz. 6:00 i 7:00 oraz z koncernu LG do Wrocławia o godz. 7:00, 7:50 i 15:30

        – brak kursów linii 607 z przystanku „Kwiska” do koncernu LG o godz. 6:05 i 15:19 oraz z koncernu LG do Wrocławia o godz. 7:15 i 16:20

2 czerwca 2018 roku (sobota)

Wszystkie linie tramwajowe i autobusowe będą kursowały wg sobotnich rozkładów jazdy.

3 czerwca 2018 roku (niedziela)

Wszystkie linie tramwajowe i autobusowe będą kursowały wg niedzielnych rozkładów jazdy.

Dodatkowo w rejonach Hali Stulecia, Pergoli oraz Ogrodu zoologicznego w dniach 31 maja – 2 czerwca 2018 zostanie uruchomiona specjalna linia tramwajowa T9 na następującej trasie:

Zajezdnia Gaj – Ślężna – Dyrekcyjna – Borowska – Peronowa – Kołłątaja – Skargi – pl. Dominikański – Oławska – Traugutta – pl. Społeczny – most Grunwaldzki – pl. Grunwaldzki – Rondo Reagana – Skłodowskiej-Curie – most Zwierzyniecki – Wróblewskiego – Olszewskiego – Biskupin

Biskupin – Olszewskiego – Wróblewskiego – most Zwierzyniecki – Skłodowskiej-Curie – Rondo Reagana – pl. Grunwaldzki – most Grunwaldzki – pl. Społeczny – Traugutta – Oławska – pl. Dominikański – Skargi – Kołłątaja – Peronowa – Borowska – Dyrekcyjna – Ślężna – Zajezdnia Gaj


Opracowała: Adrianna Machalica
Zdjęcie: wikipedia