O tym, że święty Mikołaj urodził się w greckiej miejscowości Patras, a Trzej Królowie mogli zobaczyć odkrytą kilka wieków później Kometę Halleya. O tym, że w pradawnych czasach choinka była uznawana za istotę duchową, zatem należało jej składać ofiary i czcić jej nadnaturalne siły, a w czasie Wigilii musiało być otwarte okno, aby dusze zmarłych mogły opuścić domostwo.

To tylko kilka przykładów bogatej obyczajowości Świąt Bożego Narodzenia. Od 23 listopada 2012 r. do 15 stycznia 2013 r. zapraszamy na wystawę pod tytułem „Wokół Bożego Narodzenia”. W 25 gablotach zobaczymy nie tylko ok. 350 znaczków pocztowych zachwycających barwą, kunsztem wykonania i tematyką, ale też eksponaty pochodzące z Muzeum Archidiecezji Wrocławskiej oraz z Muzeum Etnograficznego.

fot. mat. organizatora

 

Znaczki z całego świata, a na nich bożonarodzeniowe tradycje to nie lada gratka nie tylko dla filatelistów, ale dla każdego, kto chce zobaczyć jak pięknie prezentowane są Święta Bożego Narodzenia na małym dziele sztuki jakim jest znaczek pocztowy. Patrząc na znaczki, poczujemy zapach choinki, usłyszymy dźwięki kolęd i zobaczymy Mikołaja skradającego się z prezentami. To wszystko w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu przy ul. Krasińskiego  1.

Wystawa jest finansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.