Akcja #metoo wstrząsnęła nie tylko przemysłem filmowy, który długo będzie jeszcze leczył pozostałego po niej kaca, ale także całym światem. Przyszedł czas, by rozliczyć Hollywood z grzechów. Ma w tym pomóc film fabularny opowiadający o początkach afery, który wyprodukuje wytwórnia Brada Pitta.

O problemach z molestowaniem w Hollywood wiedzieli niemal wszyscy, jednak problem zazwyczaj udawało się rozwiązać przy pomocy pieniędzy. Dopiero ponad trzydziestoletnie harce Harveya Weinstaina okazały się kroplą, która przelała czarę goryczy.

Sprawą postanowiły zająć się Jodi Kantor oraz Megan Twohey, reporterki New York Timesa, które dotarły do ofiar Weinsteina, z prośbą, by te opowiedziały o tym, co spotkało je podczas współpracy z Harveyem, jego niemoralnych ofertach. Obszerny artykuł ukazał się 5 października 2017 roku na łamach NYT i wywołał niemałą burzę. Akcja #metoo nabierała na sile, a na jaw wychodziły kolejne przypadki seksualnego wykorzystywania w Hollywood.

Wytwórnie Plan B Brada Pitta oraz Annapurna Television, która wcześniej wielokrotnie współpracowała z The Weinstein Company, kupiły prawa do ekranizacji wspomnianego artykułu, możemy więc oczekiwać, że niedługo na ekranach kin ujrzymy film opisujący początki akcji #metoo oraz godne potępienia działania Weinsteina.

W produkcję zaangażowana została firma Anonymous Content, która znana jest z m.in.: „Do szpiku kości”, „Koniec trasy” czy kontrowersyjnego „Spotlight”. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze kto napisze scenariusz i wyreżyseruje obraz. Film może okazał się niemałą sensacją, a niefortunne przedstawienie #metoo może skończyć się nie małym skandalem.


Autor: Patryk Wolny