Po pierwszym zwycięstwie, które przełamało zły początek wrocławianek, znów przyszedł kryzys. Tym razem górą okazały się siatkarki BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała, które bez straty seta pokonały Dolnoślązaczki.

Zły scenariusz wciąż się powtarza, #VolleyWrocław w kolejnym meczu wyjazdowym nie był wstanie podjąć choćby próby walki z bielszczankami. Pierwszy set zaczął się od nerwowych zagrań w obu ekipach. Po chwili to gospodynie zdołały wyjść na kilkupunktowe prowadzenie.

Wrocławianki od początku sezonu mają niemałe problemy ze skutecznością w ataku. Nie dość, że rywalki często przewidują ich zagrania i ustawiają szczelny blok, to same nie łapią się w boisku, atakując w out. Tak było też tym razem, BKS w całym meczu zaliczył 17 punktowych bloków. Skuteczność siatkarek #Volley’a oscylowała wokół 30%, to z pewnością za mało na takiego rywala. Na rozegraniu Weronika Wołodko próbowała manewrować różnymi zagraniami, jednak na niewiele się to zdało. Ostatecznie pierwszego seta przegrały 22:25.

Po tym secie wrocławianki nie zdołały się już odbudować, a gospodynie z każdą piłką tylko się rozkręcały. Momentami bielszczanki były nie do zatrzymania. W ataku prym wiodła Katarzyna Konieczna i Emilia Mucha. Element, który wyróżnia wrocławski zespół to na pewno dobra zagrywka. W ciągu trzech setów zdobyły siedem punktów bezpośrednio z pola serwisowego. To, nad czym musi pracować zespół Marka Solarewicza, to przyjęcie. Mnóstwo błędów w defensywie pociągało za sobą kolejne kłopoty. Dwa kolejne sety były już tylko kropką nad i w wykonaniu BKS-u. Drugą partię wygrały 25:16, a trzecią 25:18.

Obecnie #VolleyWrocław zajmuje ósmą pozycję w tabeli z sześcioma punktami. W następnym tygodniu czekają je dwa spotkania. Pierwsze w środę – 28 listopada z Grotem Budowlani Łódź, a drugie w sobotę – 1 grudnia z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała – #VolleyWrocław 3:0 (25:22, 25:16, 25:18)

BKS PROFI CREDIT Bielsko – Biała: Nowicka (7), Różański (9), Konieczna (8), Herelova (11), Moskwa (11), Mucha (7), Maj-Erwardt (libero) oraz Wellna (4), Świrad

#VolleyWrocław: Wers (11), Rasińska (12), Wołodko (3), Soter (5), Murek (2), Łozowska (4), Kuziak (libero) oraz Felak (4), Piśla, Pancewicz (libero)

Autor: Zuzanna Kuczyńska