Po raz kolejny Wrocław będzie gościł uczestników z programu edukacyjnego Brave Kids, który jest organizowany od 2009 roku w ramach Brave Festival.

Uczestnikami programu są dzieci z różnych środowisk kulturowych i społecznych, w większości pochodzące z obszarów dotkniętych ubóstwem, które w swoich krajach działają w dziecięcych grupach artystycznych.

Do Wrocławia przyjadą dzieci z kilku zagranicznych grup (spodziewamy się m.in. grup z Indii, Tanzanii, Brazylii, Czech, Gruzji i Kirgistanu). Razem z grupą dzieci z Wrocławia przez 2 tygodnie będą wymieniać się swoimi umiejętnościami, uczyć siebie nawzajem tego w czym są najlepsze i wspólnie tworzyć niepowtarzalny spektakl prezentowany wrocławskiej publiczności.

mat. prasowy

W tym roku Brave Kids odbywa się równolegle we Wrocławiu, Warszawie, Łodzi i Puszczykowie koło Poznania. Na ostatni tydzień wszystkie dzieciaki spotkają się w Krośnicach, niedaleko Wrocławia, gdzie przygotują pokaz finałowy prezentowany w czasie Brave Festival we Wrocławiu.
Na jednej scenie wystąpi ponad setka dzieci manifestując potrzebę tolerancji, pokoju i zrozumienia, dobroci oraz współpracy na świecie.

Dodatkowo występy przygotowane przez dzieci we Wrocławiu zostaną zaprezentowane w wybranych szkołach, Domu Dziecka, Klubie Seniora lub innych.

Dzieci przyjeżdżają 24 czerwca, warsztaty i pokazy odbywać się będą w Ośrodku Działań Twórczych Światowid przy ul. Sempołowskiej 54A (dzielnica Biskupin) od 25 czerwca do 6 lipca w godzinach 9:00 – 17:00 przez cały tydzień (oprócz niedzieli). Wyjazd dzieci do Krośnic zaplanowano na 8 lipca.

Istotnym elementem projektu jest wolontariat i aktywowanie społeczności lokalnej, dlatego wszyscy uczestnicy projektu (w tym liderzy, czyli dorośli opiekunowie grup) na czas warsztatów zamieszkają we wrocławskich domach. Szukamy wolontariuszy, którzy chcieliby gościć u siebie małych artystów ze świata, w wieku 8-14 lat lub/i ich opiekunów. Rodziny goszczące będą organizować dzieciom we własnym zakresie nocleg, śniadania i kolacje, transport na warsztaty i pokazy oraz dużo dobrej woli, uwagi i zaangażowania. Dodatkowo przed przyjazdem dzieci przedstawiciele rodziny goszczącej będą zaproszeni do wzięcia udziału w szkoleniu międzykulturowym.

Poprzez udział w Brave Kids możemy wspólnie budować lepszy świat oparty na tolerancji, wrażliwości, współczuciu i współpracy! Serdecznie zapraszamy!

Wrocławianie otwórzcie swoje domy i serca dla odważnych dzieciaków z Brave Kids!
Brave Kids to nowi przyjaciele Waszych dzieci i radość w Waszych domach!

Jeśli chcecie gościć u siebie któregoś z uczestników Brave Kids Wrocław prosimy o kontakt: Magdalena Sawicka, nr tel. 881 459 551, e-mail: rodziny@bravefestival.pl

Jeśli chcecie w jakikolwiek inny sposób wesprzeć projekt Brave Kids również prosimy o kontakt z organizatorem wykonawczym Brave Kids : Iwona Stankova – tel. 501 564 813, bravekids@bravefestival.pl

Więcej informacji o projekcie BRAVE KIDS na stronie www.bravekids.eu

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGitarowy Rekord Guinnessa 2013 już za kilka dni!
Następny artykułPo ZOO marsz!
Pedagożka, dziennikarka, reżyserka. Miłośniczka literatury. Kocha rodzinę, teatr i podróże. Unika złej energii i złych ludzi. Wierzy w przeznaczenie.