Impel Wrocław pokonał na wyjeździe Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:1. Tym samym wrocławianki zakończyły rywalizację do trzech zwycięstw wynikiem 3:0 i zdobyły brązowy medal mistrzostw Polski.

Czwartkowe spotkanie było ostatnią szansą dla Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza, aby przedłużyć swoje szanse na brązowy medal. Jednak podopieczne Jacka Grabowskiego nie dały im na to szans i wygrały trzecie spotkanie 3:1 (21:25, 13:25, 25:19, 19:25). Dla Impela Wrocław jest to pierwszy brązowy medal od 1986 roku.

Pierwsze dwa mecze zostały rozegrane we Wrocławiu z racji tego, że to wrocławianki zajmowały wyższą lokatę po rundzie zasadniczej Orlen Ligi. Kibice w Hali Orbita byli świadkami zarówno zaciętej 5 setowej walki w pierwszym spotkaniu (3:2), jak i gładkiej wygranej swoich ulubienic w drugim (3:0).

Autor | Rafał Molenda

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułByły Sobie Gry#2: „Twierdza Krzyżowiec”
Następny artykułSpotkanie z Ziemowitem Szczerkiem
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.