Wrocławska Fundacja Bezpieczny Brzuszek rozpoczęła kolejną akcję z myślą o kobietach i dzieciach. Już niebawem każda przyszła mama, bez względu na miejsce zamieszkania i stan konta  będzie mogła skorzystać z bezpłatnej kompleksowej porady ginekologiczno-położniczej.
BrzuszkoBus to pierwszy w Polsce autobus z wyposażeniem ginekologiczno – położniczym, który podróżując po kraju będzie szansą dla wielu kobiet z małych miejscowości.  Założeniem Fundacji  jest skuteczne diagnozowanie chorób płodu już na wczesnym jego etapie.
-Damy szansę kobietą z małych miejscowości na kompleksowe badania aby ich dzieci rodziły się zdrowe a kobiety mogły cieszyć się zdrowym życiem bez obaw – mówi Krzysztof Liegmann prezes fundacji. – Znane są przykłady kobiet w ciąży, których pierwszą wizytą u ginekologa położnika jest ta w szpitalu podczas porodu. Wynika ona często z braku świadomości ale również związana jest z brakiem środków na szczegółowe badania jakie kobiety w ciąży powinny wykonywać dla bezpieczeństwa swojego i nienarodzonego jeszcze dziecka -dodaje prezes.
Akcję poparła Pierwsza Dama RP Pani Anna Komorowska a także Poseł na Sejm Michał Jaros, który aktywnie będzie pomagał fundacji w pozyskaniu środków na ten ważny i szczytny cel. Jednak aby akcja miała szczęśliwy koniec potrzebne jest zaangażowanie całego społeczeństwa, mediów oraz aparatu państwowego.

Kwota, która pozwoli na wyprodukowanie całego autobusu wraz z wyposażeniem to 2500000 złotych. Środki będą pozyskiwane poprzez zbiórkę publiczną, wnioski do w/w ministerstw, firm i instytucji oraz sponsorów.

Specjalne konto: 44 2490 0005 0000 4600 1231 8828
Tytułem: BrzuszkoBus

Liczy się każda kwota!
(Sabina Misakiewicz)