Wjazd do Gminy Czernica o strony Wrocławia został praktycznie zablokowany. Wszystkiemu winna jest prowadzona od jakiegoś czasu budowa nowej drogi, tzw wschodniej obwodnicy Wrocławia. Ktoś bardzo lekkomyślnie, jedną decyzją uczynił z życia mieszkańców prawdziwy horror.

Korek na Strachocińskiej / fot. czernica.info

W godzinach szczytu powrót z Wrocławia może trwać nawet o dwie godziny dłużej niż normalnie. Przyczyną zatorów narastających w godzinach wzmożonego ruchu pojazdów, jest zwężenie drogi za wyjazdem z Wrocławia. Ulica Strachocińska z tego powodu stoi w korkach.

Wystarczy tylko jeden pojazd jadący prosto, w kierunku Dobrzykowic i wszyscy skręcający w prawo w kierunku Kamieńca muszą poczekać. Zamiast puścić objazd przez Kamieniec umożliwiając płynny ruch pojazdów postawiono na ruch wahadłowy, który generuje monstrualne korki. Rozkopane skrzyżowanie na granicy Wrocławia i Gminy Czernica jest w tej chwili newralgicznym punktem na komunikacyjnej mapie naszej okolicy.

Do czasu oddania przeprawy przez Odrę jest to główna trasa nie tylko dla mieszkańców, ale też dla tysięcy tirów, które pogłębiają i tak już dramatycznie spowolniony ruch. Zdarzają się takie sytuacje, że Tir jadący w stronę Wrocławia a wyjeżdżający od strony Kamieńca poprzez swoje gabaryty uniemożliwia wyjazd spod świateł innym autom, co wydłuża czas oczekiwania.

Jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydaje się czasowe zamknięcie drogi w kierunku Dobrzykowic i skierowanie całego ruchu objazdem przez Kamieniec. Tego typu rozwiązanie sprawowało się w przeszłości całkiem nieźle i warto byłoby do niego powrócić na czas koniecznych utrudnień.

Można mieć nadzieje, że decydenci w naszej gminie nie zadawalają się jedynie skutecznością dojazdu do i z pracy z miejscowości na południe od Gminy Czernica lub z samego jej obrębu. Jeśli, co możliwe, dla Władz Gminnych naświetlony tu problem jest, czym zaskakującym, o czym nie słyszeli warto byłoby to zagadnienie zauważyć gdyż jest to po zamknięciu Wojnowa na dwa lata, kolejny przykład lekceważenia nas mieszkańców.

(czernica.info)