Stowarzyszenie Familandia rozpoczęło nabór na bezpłatne warsztaty „Być mamą” organizowane w ramach Poradni Rodzinnej przy Parafii p.w. Św. Anny we Wrocławiu – Praczach Odrzańskich. Warsztaty startują 5 września i przeznaczone są dla mam dzieci, które nie ukończyły jeszcze roku.

 

Warsztaty to okazja do rozmowy na temat wychowywania dziecka oraz spotkania kobiet znajdujących się w podobnej sytuacji, a dla dzieci – zabawy z rówieśnikami.

– Na spotkaniach poruszane są zarówno tematy związane ze zmianą, jaką jest dla rodziny pojawienie się dziecka, jak również kwestie dotyczące potrzeb dziecka na poszczególnych etapach rozwojowych i sposobów ich zaspokajania – mówi Agnieszka Helwing – Brodala, prezes Stowarzyszenia Familandia. – Porozmawiamy także o zagadnieniach wychowawczych,takich jak stawianie granic czy zachęcanie dzieci do samodzielności – tłumaczy Agnieszka Helwing – Brodala.

Warsztaty dają możliwość zobaczenia siebie w relacji z dzieckiem – podczas spotkań wykorzystywane są elementy wideotreningu, uczestniczkom i dzieciom towarzyszy kamera. Nagrania są potem analizowane przez prowadzące, wybierane są ważne fragmenty pokazujące komunikację mama-dziecko. Prowadzące wybierają te momenty, które są pozytywne w interakcji, co służy dziecku i mamie, co pomaga we wzajemnym komunikowaniu się i zaspokajaniu potrzeb maluszka. Uczestniczki obserwują zachowania dziecka, wysyłane przez nie sygnały i uczą się lepiej je rozumieć.

Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu przez 10 tygodni, w czwartki w godzinach 10.00 – 12.30 w terminie 05 września – 14 listopada, w Domu Katechetycznym przy parafii Św. Anny, ul. Brodzka 160 we Wrocławiu.

Mamy zainteresowane udziałem powinny przesłać wypełniony formularz dostępny na stronie http://familandia.pl/warsztaty-i-zajecia-dla-rodzicow/byc-mama/

Warsztat realizowany jest dzięki finansowaniu Poradni Rodzinnej przy Parafii Św. Anny w Praczach Odrzańskich ze środków Gminy Wrocław.

Autor: SMi

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWrocławscy baseballiści wracają na bazę
Następny artykułRuszaj z nami, Seniorami…
Pedagożka, dziennikarka, reżyserka. Miłośniczka literatury. Kocha rodzinę, teatr i podróże. Unika złej energii i złych ludzi. Wierzy w przeznaczenie.