Już za miesiąc, wspólnymi staraniami Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 oraz RockloudLive, miasto nad Odrą zamieni się w stolicę muzyki rockowej. 27 sierpnia będzie wyjątkowym dniem dla fanów ciężkiego grania – dniem festiwalu Capital of Rock na Stadionie Wrocław. To pierwsza edycja rockowego festiwalu miejskiego, który mamy nadzieję, wpisze się na dłużej w muzyczny krajobraz Wrocławia.

To impreza o „najcięższym kalibrze” w tym roku w Polsce, jeśli chodzi o status heavy rockowych gwiazd zapełniających line-up festiwalu. Rammstein, Limp Bizkit, Bullet For My Valentine, Red i OCN na jednej scenie zapewnią wszystkim fanom mocniejszego rocka niezapomniany wieczór i wyjątkowe wrażenia.

Polski OCN z nową płytą, świetnym materiałem i dynamicznym występem zadba już na początku o energiczną rozgrzewkę. Zaraz potem amerykański RED, zespół z Nashville, przebijający się na europejski rynek ze swoją ostrą mieszanką heavy metalu i grungowego brudu.

Grupy Bullet For My Valentine, przybliżać nie trzeba fanom ciężkich brzmień – ci Walijczycy już od dawna okopali się w światowej czołówce hard’n’heavy. Ze względu na energetyczny metalcore’owy show stali się ulubieńcami rockowych festiwali.

Limp Bizkit ze swoim rap metalowym groovem, gdzie wszystkie wykonywane utwory to hity nie pozwalające ustać spokojnie, „zamiata” każdą scenę. Ten zespół gra wyjątkowe koncerty i nawet „limpbizkitowi” malkontenci oddają honor po występie. Rytm, melodia, przekaz, wgniatające w ziemię elektro i ciężar gitarowo-basowy zapewniają prawdziwe rockowe show.

Rammstein – długo ich w Polsce nie było, a tęsknota polskich fanów jest ogromna. Ten niemiecki gigant rocka przyjeżdża z własną produkcją, Rammstein to nie koncert – to widowisko. Konstrukcja sceny, pirotechnika, show świetlny, ruchome elementy scenografii, rytm, muzyka, makabreska i specyficzny czarny humor, a wszystko po niemiecku… – to gwarant historycznego dnia dla fanów wszelkich odmian rocka.

Nowego utworu Rammsteina, swoistego dowcipu na temat własnej twórczości, granego podczas tegorocznych letnich festiwali, fani uczą się na pamięć. Zapraszamy do wspólnego skandowania:
„Ja, nein, Rammstein!”

Zainteresowanie festiwalem jest bardzo duże. Bilety na płytę A i B zostały wyprzedane. Wielu fanów przyjedzie z Niemiec. Spodziewamy się wielu fanów z Niemiec. Dostępna jest jeszcze pula biletów na trybuny. Można je nabyć na eventim.pl