Niemiecka firma QIAGEN otwiera we Wrocławiu Centrum Usług Biznesowych. Do połowy przyszłego roku w firmie znajdzie pracę kilkadziesiąt osób. Do Wrocławia firma przeniesie księgowość i część działań zaopatrzenia, ale nie wyklucza dalszego rozwoju w naszym mieście.

„Cieszymy się, że na koniec roku 2012 możemy przedstawić nowego inwestora, który chce tworzyć nowe miejsca pracy – niech to będzie dobry prognostyk na następny rok” – powiedział prezentując inwestycję Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

„Głównym naszym celem jest skonsolidowanie procesów księgowych firmy i części procesów wspierających zaopatrzenie, które obecnie są rozproszone po całej Europie” – mówi Thomas Schweins, wiceprezes ds. zasobów ludzkich, strategii i marketingu QIAGEN. „We Wrocławiu będziemy obsługiwać większości oddziałów firmy z 15 krajów europejskich” – dodał.

Decyzja o utworzeniu Centrum Usług Biznesowych we Wrocławiu została podjęta na podstawie analizy lokalizacji w ośmiu krajach Europy. „Wrocław zapewnia zagranicznym firmom unikatowe warunki prowadzenia biznesu: doskonałą bazę edukacyjną, infrastrukturę oraz ofertę kulturalną na wysokim poziomie” – wylicza T. Schweins.

Niewykluczone, że w przyszłości QIAGEN rozwinie działalność we Wrocławiu. „Jesteśmy w ciągłym kontakcie z władzami firmy i mamy nadzieję, że w naszym mieście powstanie również centrum rozwojowo-badawcze” – powiedziała Ewa Kaucz, wiceprezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Grupa pierwszych 15 pracowników dołączy do firmy do końca 2012 r – rekrutacja trwa. Dodatkowo, obecnie QIAGEN poszukuje pracowników na 35 otwartych stanowisk. Centrum QIAGEN we Wrocławiu powstanie w Quattro Forum przy ul. Legnickiej.

(wroclaw.pl)