Najnowsza pieśń Chóru Komentujących Wrocławian dedykowana jest wrocławianom i uczestnikom 4. Nocnego Półmaratonu Wrocław 2016. Chór zaśpiewa ją 18 czerwca 2016 roku o godzinie 21:45 na „czerwonej pufie”, która niedawno pojawiła się na Bulwarze Marii i Lecha Kaczyńskich, pomiędzy Mostem Pokoju a Mostem Grunwaldzkim. To właśnie Mostem Grunwaldzkim będą biegli uczestnicy półmaratonu.

Chór Komentujących Wrocławian chce dać im się poznać. Wykona Pieśń Siódmą „Obywatele chórzyści”, a także powtórzy Pieśń Pierwszą „Szanta na sukces” i Drugą „Wrocław nocą wciąż”.

Chór Komentujących Wrocławian działa od listopada 2014 roku. To projekt realizowany przez Teatr Muzyczny Capitol w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Chór tworzą ci wszyscy, którzy czują się odpowiedzialni za swoje miasto. Ludzie różnych profesji i upodobań. Rozpiętość wiekowa: od 7 do 77 lat. Nie wstydzą się niekształconych głosów, braku idealnego słuchu. Te niedostatki nadrabiają pasją.

Piszą teksty o tym, jak żyje im się we Wrocławiu, z czego są dumni, co należy poddać krytyce, co zganić, co jeszcze poprawić. Występują spontanicznie, co parę miesięcy, wybierając na swoje występy oryginalne i charakterystyczne dla Wrocławia miejsca. Śpiewali już na dachu pierwszego wrocławskiego domu na wodzie („Szanta na sukces”), w nocnym autobusie i na przystankach („Wrocław nocą wciąż”), na deptaku przy ul. Oławskiej („Zakazy”), w zrewitalizowanym barze Barbara przy ul. Kazimierza Wielkiego („Recyklizacja”), na trakcie pieszo-rowerowym przy pl. Wolności („Cyklochodnik, czyli Sojusz pieszo-rowerowy”).

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWrocław poczuł FLOW ESK
Następny artykułEuro 2016: Hiszpania – Czechy
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.