W Centrum Inicjatyw Artystycznych 25 czerwca o godzinie 20.00 rozpocznie się spektakl oparty na kontrowersyjnym tekście Eve Ensler  „Ciało doskonałe” w reżyserii Ewy Staroń.

Historie bohaterek spektaklu, 4 kobiet w różnym wieku, oscylują wokół tematyki cielesności oraz bezmyślnego dążenia kobiet do fizycznej doskonałości za wszelką cenę. Bohaterki próbują zmierzyć się ze stereotypem kobiety idealnie pięknej, szczupłej, długowłosej, bez cellulitu i zmarszczek, i z własnymi, często traumatycznymi przeżyciami .

Tak na swoim blogu o przedstawieniu pisze reżyserka i scenografka spektaklu Ewa Staroń:

To traumatyczne przeżycia stawiają nas na krawędzi i popychają do ekstremalnych rozwiązań, do skalpeli, zastrzyków, odsysania. Nie mogąc sobie poradzić z cierpieniem koncentrujemy się na naszej – zawsze niedoskonałej – stronie fizycznej. Poprawiając ją odczuwamy chwilową ulgę. I jakże łatwo się w tym zatracić ! Jesteśmy kruche – jak lalki z porcelany. Nikt nas nie uczy, jak wzmacniać psychikę , jak pracować nad wewnętrzną siłą. Wszystko wokół koncentruje się tylko na fizyczności. I wpadając w tę pułapkę zaczynamy myśleć o sobie tylko w kategoriach zewnętrzności. Każda zmarszczka rodzi strach, krągłości – panikę , a przez pojawiające się siwe włosy wpadamy w rozpacz. A ideał doskonałości nie musi dotyczyć gładkiej skóry, lśniących włosów, czy ciała bez zbędnych kilogramów. Czasami oznacza, że posiadamy piękną duszę …”
reżyseria i choreografia : Ewa Staroń

obsada: Ewa Staroń, Joanna Potkowska, Ula Szukałowska, Kaja Osóbka,

BILETY
na spektakle wyprodukowane przez CIA (spektakle taneczne, teatralne, spektakle dla młodzieży oraz bajki dla Rodziców i dzieci)

18zł / N
12 zł / U

Bilety ulgowe: dla dzieci i młodzieży do lat 15, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów (po okazaniu legitymacji), seniorów oraz członków Stowarzyszenia Niezależna Manufaktura Taneczna

Informujemy jednocześnie, że na wydarzenia realizowane gościnnie w CIA obowiązują ceny biletów sugerowane przez zaproszonych artystów.

Organizatorzy informują, że ze względu na ograniczoną liczba miejsc na widowni ( 80 osób) bilety należy rezerwować kilka dni wcześniej drogą telefoniczną ( +48 666 533 665) lub e-mailową (cia@cia.wroclaw.pl)
Proszą także o odebranie zarezerwowanych biletów najpóźniej 15 min. przed spektaklem w recepcji CIA

(źródło:http://www.cia.wroclaw.pl/ oraz http://szpiegujemydlakultury.blogspot.com)