Wrocławianie już niebawem będą świadkami wielkiego  wydarzenia muzyczno-wizualnego. Grupa teatralna Cloud Theater i muzyczna SHE-la połączyły siły i 29 maja o godz. 19 dadzą wyraz swoich artystycznych pasji. Ten wielowymiarowy koncert odbędzie się w Centrum Technologii Audiowizualnych, jako premiera wydawnictwa STORIES. 

Zespół SHE-la nagrał dwupłytowy album muzyczny zawierający kilkadziesiąt poetyckich tekstów. To szczególne wydawnictwo, bo tworzone jak pamiętnik, bardzo  osobiście i szczerze. Premierowy koncert jest zapewne sporym wydarzeniem na artystycznej mapie Wrocławia. Opowieści zawarte w 19 utworach dzielą się dwie historie, które wzajemnie się przenikają. Pierwsza – #retrospect – mówi o kobiecie w zetknięciu z miłością. Druga zaś – #andersenretold – o jej postawie wobec własnych wewnętrznych demonów i demonów społecznych oczekiwań. Razem tworzą spójną przypowieść o dojrzewaniu człowieka.
Praca nad projektem, włączając aspekt zarówno muzyczny, jak i całą oprawę artystyczną, trwała ponad 14 miesięcy.

To ogromne przedsięwzięcie – mówi Teo Dumski, reżyser i założyciel Cloud Theater. – Weźmie w nim udział bez mała kilkudziesięcioro artystów. Wśród nich wokaliści, instrumentaliści, graficy,tancerze itwórcy teatralni. W tej chwili mogę powiedzieć, że widowisko będzie trwało około trzech godzin i z pewnością będzie wyjątkowe.

Grupy SHE-la i Cloud Theater współpracowały wcześniej przy produkcji teledysków zapowiadających płytę: “Impeccable” (w technice animacji poklatkowej) oraz “Mommy & Daddy Left” (w nowatorskiej technice animacji, określanej przez twórców cyfrowym malarstwem). O Cloud Theater zrobiło się głośno dzięki znakomitemu spektaklowi  “Technologia jest Istotą”. To za ten właśnie spektakl reżyser, Teo Dumski, zdobył tegoroczna nagrodę WARTO. Liderką grupy SHE-la jest Patrycja Obra, która jest pomysłodawczynią tego multiartystycznego projektu. Ideą, na jakiej opiera się jej zespół jest przeciwstawiane się przekazom mainstreemowym, które mogą być nieprawdziwe i szkodliwe. A STORIES jest zupełnie inna. 

– STORIES to opowieść o prawdzie, z którą w sobie najtrudniej się zmierzyć: o słabości, strachu, złości i tęsknocie. O jungowskim Cieniu tłumaczy Patrcja Obara, liderka SHE-la. – Na Cień nie zwraca się uwagi. Z Cieniem się nie rozmawia i nie bawi. Z Cieniem nie wypada pokazywać się w towarzystwie. Cień kładzie się na ziemi u naszych stóp obutych w wysokie obcasy, tak jakby te obcasy miały nas uchronić przed unurzaniem się w błocie. Ale jeśli nie rozmawiasz ze swoim Cieniem, to tak, jakbyś przestał patrzeć ludziom w oczy. To tak, jakbyś wychodził z domu bez duszy.

Widowisko multiartystyczne już 29 maja w Centrum Technologii Audiowizualnych o godzinie 19:00. Wstęp wolny. Premiera płyty online 30 maja. Więcej informacji tutaj. 


Autorka: Sabina Misakiewicz
Zdjęcie: Edagr De Poray
Grafika: Teo Dumski