Sztuka na motywach „Takich sobie bajeczek” Rudyarda Kiplinga to kolejne propozycja na ten sezon przygotowana przez Wrocławski Teatr Lalek. Premiera w niedzielę, 20 października.

 

Spektakl tworzą znakomici artyści: uznany reżyser teatralny i operowy JAROSŁAW KILIAN, wielokrotnie nagradzany na całym świecie za swoje prace ilustrator oraz rzeźbiarz JÓZEF WILKOŃ, a także producent muzyczny i multiinstrumentalista JOSZKO BRODA. Plejada wielkich nazwisk z obszaru sztuki gwarantuje, że spektakl  stanie się wyborną ucztą teatralną, wizualną i muzyczną.

„W dawnych, bardzo dawnych czasach, Kochanie, słoń wcale nie miał żadnej trąby …i w tych dawnych, bardzo dawnych  czasach żył sobie jeden Słoń, a raczej Słonik. Słoniątko o nieposkromionej ciekawości…”

Tak zaczyna się bajka Rudyarda Kiplinga. Autor „Księgi dżungli” i laureat literackiej nagrody Nobla napisał 13 opowiadań o zwierzętach i wydał je w tomie Takie sobie bajeczki – jednej z pierwszych książek, która w dowcipny
i nieco przewrotny sposób odpowiada na dziecięce pytania
o otaczającą rzeczywistość.

Jarosław Kilian sięgnął do tradycji baśni, które nie tylko bawią, ale i uczą, i zaadaptował na scenę dwie z nich. Bajarz-szaman przenosi widzów do  początków świata i zjawisk przyrody, objaśnia początki cywilizacji. Opowieść, którą snuje, sprawia, że rzeźby Józefa Wilkonia ożywają, a najmłodsi spotykają Słoniątko o nieposkromionej ciekawości, które koniecznie chce się dowiedzieć, co krokodyl jada na obiad i poznają historię Kota, który zawsze chadza własnymi drogami. Znacie? To posłuchajcie.

KIPLING I WILKOŃ – mistrz słowa i mistrz obrazu. Ich związek trwa od jakiegoś czasu: autora książek i ich ilustratora. Niezależni twórcy, jednocześnie harmonijnie się dopełniający. Staniemy się świadkami nowego rozdziału owej relacji. Na naszych oczach płaski obraz przemienia się w trójwymiarową figurę z drewna, a słowo w działanie.

PREMIERA: 20 października 2013

KOLEJNE SPEKTAKLE: 22 – 27 października

adaptacja i reżyseria: Jarosław Kilian
scenografia: Józef Wilkoń i Inez Krupińska
muzyka: Joszko Broda

WYSTĘPUJĄ: Jolanta Góralczyk, Marta Kwiek, Aleksandra Mazoń, Krzysztof Grębski, Marek Koziarczyk, Jacek Radomski, Marek Tatko

BILETY 20 zł / 25 zl
DLA DZIECI W WIEKU 5+

 

Autor: Małgorzata Stobiecka

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKoncert zespołu „Piersi” na otwarcie klubu
Następny artykułBilety na mecz z Jagiellonią już w sprzedaży
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.