Dziewiąta edycja imprezy, która zdobyła renomę jednej z głównych konwentowych atrakcji Wrocławia, już w ten weekend. Każdy fan popkultury, literatury fantasy, mangi i anime oraz historii może poczuć się jak w domu i spędzić przez kilka dni czas na rozwijaniu swoich pasji.

Konwent będzie miał miejsce w dniach 10-12 sierpnia w Uniwersytecie Przyrodniczym (pl. Grunwaldzki 24). Impreza będzie dotyczyć głównie mitologii i historii, ale każdy znajdzie coś dla siebie: od fantastyki oraz mangi, na cosplayach, sesjach RPG i warsztatach kończąc.

Oferta organizatorów jest urozmaicona. Możemy liczyć na obecność pisarzy: Tomasza Czarnego, Katarzyny Clio Gucewicz i Agaty Suchockiej. Dla młodych odbiorców przygotowano specjalne meetingi z youtuberami wśród których znajdą się: Julian Jeliński (Brody z Kosmosu), Łukasz Stelmach, Oskar Rogowski, LenaLeenya, Selena, Midori Cat i Belcia.

Miłośnicy historii i słowiańszczyzny także znajdą coś dla siebie. Swoją wystawę poprowadzi grupa rekonstrukcyjna HundSkram, która tak opowiada o swoim hobby:

– Na naszym stanowisku można porozmawiać z nami i znaleźć odpowiedzi na ważne pytania o Słowianach i Wikingach. Jak to było z tymi rogami? Czy Słowianie faktycznie mieszkali w mchu i paprociach? Będziemy też prezentować nasze stroje, uzbrojenie oraz przedmioty życia codziennego i wytwory naszego rzemiosła – opowiadają Thrima i Bjorn z HundSkram.

Na NiuConie pojawi się także dr Łukasz Śmigiel, wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego. Jako książkoholik i autor zbiorów opowiadań („Demony”, „Mordercy”) oraz trzech powieści („Decathexis”, „Muzykologia”, „Liczba Bestii”) poprowadzi prelekcje dotyczące śmierci i fantastyki.

Rezerwacje biletów są już zamknięte. Aby wziąć udział w konwencie musimy zapłacić za wejściówkę w następujących wariantach: 

  • pełna wejściówka 60 zł (3 dni)
  • piątek 30 zł
  • sobota 40 zł
  • niedziela 10 zł
  • dzieci do lat 10 – wstęp wolny!

Godzina rozpoczęcia imprezy – 10:00 (atrakcje od godziny 12:00)
Program kończy się w niedzielę o godzinie 16:00.

Pełny program imprezy dostępny tutaj


Autor: Wojciech Kosek
Zdjęcia: materiały prasowe