Na polskie murawy zawita nowa piłka od firmy Adidas. CONEXT 19 będzie towarzyszyć nie tylko szesnastu drużynom ligowym, ale także starciom reprezentacyjnym. 

Oficjalna piłka LOTTO Ekstraklasy po raz pierwszy pojawi się na boisku w meczach 21. kolejki, które zostaną rozegrane na początku lutego. CONEXT 19 została także piłką Mistrzostw Europy 2020.

– Nasza współpraca z adidas trwa już cztery lata i jej efektem jest kolejna piłka przygotowana dla LOTTO Ekstraklasy przez światowego lidera w produkcji sprzętu sportowego. CONEXT 19 to powrót do modelu, którym graliśmy już w sezonie 2015/16, choć technologicznie to oczywiście dwa różne produkty. Marka adidas to dla nas zaangażowanie przejawiane rozwojem dedykowanego produktu, dzięki czemu piłkarze polskiej Ekstraklasy mogą grać piłką spełniającą najwyższe światowe standardy – mówi Marcin Mikucki, Dyrektor Departamentu Komunikacji, Marketingu i Sprzedaży Ekstraklasy S.A.

Futbolówka jest w znacznym stopniu inspirowana piłką Tricolore Mistrzostw Świata z 1998 roku. Przede wszystkim grafika, która się na niej znajduje.

Ponadto jest bezszeryfowa, w jaskrawej tonacji kolorystycznej. Dzięki dużej odporności na wodę, piłka będzie odpowiednia nawet do gry w trudnych warunkach warunkach atmosferycznych.

 – CONEXT 19 – to już szósta piłka wyprodukowana przez nas, na której znalazło się logo Ekstraklasy. Jest to produkt najwyższej jakości, który piłkarzom występującym w najlepszych polskich klubach umożliwi pokazanie pełni ich umiejętności i pozwoli wpadać jeszcze częściej do bramki niż jej poprzedniczka. Partnerstwo adidas i spółki Ekstraklasa S.A. wciąż się rozwija, a nasze długofalowe podejście strategiczne przynosi wymierne korzyści obu stronom – dodał Krzysztof Łuczakowski, Senior Manager Sports Marketing Europe East.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: materiały prasowe