Wrocławskie Inwestycje rozstrzygnęły właśnie przetarg na firmę, która zaprojektuje remont i przebudowę ulicy Miłoszyckiej. Zajmie się tym Biprogeo Projekt z Wrocławia. Przypomnijmy, że radni ze Swojczyc walczyli o tym przez blisko dwa lata.

ul. Miłoszycka zimą wygląda jeszcze gorzej / fot. swojczyce.pl

W czerwcu pisaliśmy, że Wrocławskie Inwestycje rozpoczęły procedury niezbędne do przebudowy. W ramach projektu, który ma zostać zrealizowany w latach 2012-2013 zostanie wykonana m.in : budowa jezdni dwupasmowej o szerokości 7m, skrzyżowań, ścieżki rowerowej, zatok autobusowych oraz chodników, budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Swojczycka/Miłoszycka/Chałupnicza, budowa sieci kanalizacyjnej, oraz niezbędnej infrastruktury drogowej w tym sygnalizacji świetlnej.

Miłoszycka, która łączy Kowalską i Swojczycką wykorzystywana jest nie tylko przez mieszkańców, ale także przez tych, którzy jadą od strony Warszawy w kierunku Wielkiej Wyspy czy Oławy.

 

Wrocławskie Inwestycje: Zawiadomienie o wyborze oferty najkorzystniejszej >>>

 

(deg)

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWrocławski Święto Mąki
Następny artykułUniwersjada w Shenzhen: Drużyna Błaszczyka wygrywa grupę!
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.