Na Czarnej Polanie spotkali się Natura i Rzemieślnik co dało początek prawdziwej magii, która urzeka. W najnowszym filmie Tomka Bagińskiego można się zakochać – pozornie prosty, jednak wciąż niezwykle wymowny.

W internecie pojawiła się nowa animacja „Czarna Polana” stworzona przez K2 w kooperacji z Platige Image z Tomkiem Bagińskim na czele, który nie tylko napisał scenariusz, ale zajął się także reżyserią.

Krótka, bo trwająca zaledwie cztery minuty, animacja opowiada o niezwykłym spotkaniu natury, personifikowane przez boginię Gaję oraz człowieka reprezentowanego przez Rzemieślnika. Spotkanie ma miejsce na tytułowej Czarnej Polanie, która wraz z czasem zmienia się wypełniana siłą miłości bohaterów.

Na stronie czarnapolana.pl czytamy o idei przyświecającej powstaniu projektu:

„Oto inspirowana Puszczą Białowieską animacja o zderzeniu natury z ludzkim rzemiosłem. To epicka opowieść o miłości przezwyciężającej strach. Instrumenty słowiańskie i wschodnioeuropejskie, biały śpiew i transowa powtarzalność słów składają się na niepowtarzalny utwór, sięgający korzeniami do słowiańskiej tradycji muzycznej. Sześciu animatorów łączy się w jednym dziele filmowym pod kierownictwem Tomasza Bagińskiego.”

A o samej miłości do animacji wspomniał także Tomek Bagiński:

„To jest bardzo specyficzny projekt, którego pomysł zrodził się ze zderzenia technologii i natury. Z animatorami pracującymi przy projekcie pomyśleliśmy, że również te techniki, które zostaną wykorzystane w animacji, powinny odnosić się do natury i tradycyjnych form animacji. Artystów grafików, których zaprosiliśmy do projektu, łączy pewien rodzaj olbrzymiej miłości do formy, jaką jest animacja.”

„Czarna Polana” zachwyca jednak nie tylko animacją i pięknem tańca, ale także niesamowitą muzyką przygotowaną przez kompozytora Atanasa Valkova i Kayah, która wykonała piosenkę przewodnią filmu. Za choreografię odpowiedzialna była Katarzyna Kizior.

Więcej o samym projekcie i poszczególnych animatorach, którzy przy nim pracowali na stronie czarnapolana.pl.


Autor: Patryk Wolny