W koszykarskiej ekstraklasie kobiet nadszedł czas na najważniejsze rozstrzygnięcia. W weekend zaczynają się play-offy! Rywalem Ślęzy w ćwierćfinale będzie Basket 90 Gdynia. Pierwsze mecze w sobotę (godz. 18:00) i niedzielę (godz. 18:30) w hali wrocławskiej AWF przy Stadionie Olimpijskim. 

Ślęza była najlepsza w sezonie zasadniczym. Osiemnaście zwycięstw i cztery porażki dały w ostatecznym rozrachunku pierwsze miejsce w tabeli. Oznacza to, że wrocławianki będą mieć przewagę własnego parkietu w każdej rundzie play-off (rywalizacja na każdym etapie toczyć się będzie do trzech zwycięstw).
Świetna gra Ślęzy została doceniona przez trenerów klubów ekstraklasy. Dzięki ich głosom do reprezentantów wrocławskiego klubu trafiły nagrody za sezon zasadniczy. Arkadiusz Rusin został wybrany najlepszym trenerem, a Sharnee Zoll-Norman okazała się najlepszą zawodniczką (MVP). Oprócz tego Sharnee Zoll-Norman i Agnieszka Skobel znalazły się w najlepszej piątce.
Play-offy to jednak nowy etap rywalizacji. Tutaj każdy startuje od zera, a wyniki z sezonu zasadniczego miały znaczenie tylko przy kojarzeniu par. Jak zaznacza trener Arkadiusz Rusin, najważniejsza jest teraz koncentracja na pierwszym przeciwniku, czyli Baskecie 90 Gdynia. – W każdym meczu gra się o zwycięstwo, a trzeba trzy razy wygrać, żeby myśleć, co będzie dalej. Obyśmy to zrobili bez przeszkód i przede wszystkim w dobrym zdrowiu – powiedział szkoleniowiec Ślęzy.
Intensywne grania w play-offach dzień po dniu będzie wymagać od drużyn dobrego przygotowania kondycyjnego i szerokiego składu. – Kiedy gra się dwa mecze z rzędu, trzeba „poszukać” całości drużyny, żeby na drugi dzień nie było problemów, bo wcześniej ktoś grał przez 40 minut i potem nie jest w stanie się pobudzić. Szerokość składu i przygotowanie motoryczne będą najważniejsze – zauważył Arkadiusz Rusin.
Basket 90 Gdynia to zespół, który w sezonie zasadniczym nie sprawił Ślęzie większych problemów. Wrocławianki wygrały oba mecze – 84:48 (u siebie) i 77:68 (na wyjeździe). W drużynie trenera Marka Lebiedzińskiego nie ma już Renee Montgomery, która wróciła do Stanów Zjednoczonych. Jednak te fakty nie zdekoncentrują żółto-czerwonych. W klubie każdy zdaje sobie sprawę, jak ważny moment sezonu właśnie nastał.
Sobotnie spotkanie Ślęza – Basket 90 odbędzie się o godz. 18:00, niedzielne o godz. 18:30. Bilety (10 i 5 zł) można kupować w serwisie www.biletin.pl oraz bezpośrednio przed spotkaniami w hali AWF-u przy Stadionie Olimpijskim.

Autor: Paweł Kucharski
Zdjęcie: Piotr Zadumiński