Trener Orest Lenczyk ma jeszcze dwie, trzy wątpliwości,  jak obstawić poszczególne pozycje na boisku. Zapewnił jednak, że do meczu zdąży podjąć decyzję! Zapowiada się intensywne myślenie.

Orest Lenczyk / fot. DW

W środę odbyła się konferencja przedmeczowa Śląsk Wrocław – Dundee United, gdzie szkoleniowcy wypowiadali się na temat przygotowań do meczu oraz formy swoich zawodników.

Orest Lenczyk :
– Jesteśmy po dwóch obozach przygotowawczych,  ale zdaje sobie z tego sprawę, że  drużyna nie jest jeszcze przygotowana do sezonu, po tym meczu, tym bardziej po jutrzejszym. Niby jest to eksperyment, bo zawodnicy nie do końca wypoczęli po sezonie, ale z drugiej strony to, co zaaplikowaliśmy piłkarzom po treningu, jest to na pewno nie maksimum, ale też nie minimum tego, co chcieliśmy w tym okresie zrobić.

W czasie spotkania padło pytanie o najnowszy nabytek Śląska Wrocław – Johana Voskampa i jego przygotowanie do gry od pierwszej do ostatniej minuty. Trener naszego zespołu przyznał, że zawodnik przyjechał do nas nieprzygotowany i nie jest rozpatrywany pod kątem gry w wyjściowej jedenastce, ale meczowej osiemnastce.

Trener wojskowych  na jutrzejsze spotkanie przeciwko Dundee powołał następujących zawodników:
Żukowski, Kelemen – Spahić, Pawelec, Socha, Wasiluk, Pietrasiak, Celeban – Mila, Sobota, Sztylka, Elsner, Cetnarski, Dudek, Ćwielong, Gancarczyk – Diaz, Voskamp.

 

Peter Houston:
– Zapewniam, że wierzę, że to będzie bardzo dobry mecz. Śląsk skończył fantastycznie sezon na drugim miejscu w lidze. Drugi trener Dundee  oglądał ich w Mariborze na dwóch sparingach, oglądane były spotkania  na DVD i szkoleniowiec zaznaczył,  że były  to bardzo dobre spotkania w ich wykonaniu. To na pewno będzie bardzo trudne spotkanie dla nas.

Na pytanie, których zawodników widziałby Pan w swoim zespole z drużyny Śląska Wrocław, odpowiedział : – Nawet sześciu z nich. Milę, na pewno Diaza, który w oglądanym przeze mnie meczu z Arką strzelił trzy gole oraz Elsnera, pomocnika, który mi zaimponował. Ale jest kilku od nas, którzy na pewno mieliby pewne miejsce w składzie we Wrocławiu.

Peter Houston / fot. DW

Dundee w meczu ze Śląskiem na pewno nie zagra trzech podstawowych graczy: Scott Robertson, Gary Kenneth i Danny Swanson.

Mecz rozpocznie się w czwartek o godz. 16.45,  przy komplecie publiczności, która zjawi się na stadionie przy Oporowskiej. Transmisję można zobaczyć w otwartym kanale Polsatu.

 

(wu-wu)