Energa Basket Liga Kobiet wraca do gry po prawie dwóch tygodniach przerwy reprezentacyjnej. W 8. kolejce Ślęza podejmie InverstInTheWest Enea AZS-AJP Gorzów Wielkopolski. Oznacza to także, że we Wrocławiu ponownie zagra Sharnee Zoll-Norman.

Amerykanka spędziła w stolicy Dolnego Śląska trzy ostatnie sezonu. W każdym z nich Ślęza zdobyła medal EBLK – łącznie dwa brązowe i złoto. Sharnee Zoll-Norman jest dobrze znana wrocławskim kibicom. To najlepiej asystująca rozgrywająca i niewątpliwie jedna z najlepszych zawodniczek w lidze. Zawsze stara się doprowadzić swój zespół do zwycięstwa, tak więc jej powrót do Wrocławia będzie niezwykle emocjonujący.

Wyjście na parkiet na pewno będzie słodko-gorzkim uczuciem. Kibice byli dla mnie jak rodzina, doskonale znamy się ze sztabem szkoleniowym, w kadrze są też zawodniczki, z którymi grałam. Wywalczyłam z tym klubem trzy medale, w tym mistrzostwo po wielu, wielu latach. Jednak jako profesjonalistka będę musiała zostawić emocje w szatni. To dla nas bardzo ważny mecz, więc nie mogę sobie pozwolić na to, żeby stracić koncentrację – mówi Sharnee Zoll-Norman.

Oprócz wspaniałej rozgrywającej zespół z Gorzowa ma w swoich szeregach inne groźne zawodniczki. Siłą ofensywną drużyny są Ariel Atkins (doprowadziła Washington Mystics do finałów WNBA, a w Polsce zdążyła już zdobyć 104 punkty) oraz Kyara Linskens (brązowa medalistka mistrzostw Europy z Belgią). Na uwagę zasługują również Maryia Papova, Annamaria Prezelj i Laura Juskaite. Rywal Ślęzy to druga najskuteczniejsza drużyna w lidze, ze średnią 83.8 pkt. na mecz. Na tę chwilę lepszy wynik mają tylko… wrocławianki.

Mam nadzieję, że my też zagramy dobrze w obronie. Jesteśmy młodym zespołem, więc jeśli nie wystartujemy dobrze w obronie, to potem trudno nam o zmianę nastawienia. Ślęza też dobrze punktuje, więc liczę na ciekawy mecz z dobrym atakiem i obroną. O zwycięstwie zdecyduje to, kto będzie w stanie szybciej opanować emocje i nerwy, która drużyna będzie lepiej zgrana – dodaje rozgrywająca.

Wrocławianki, jako jedyne obok CCC Polkowice, pozostają niepokonane. Wygrały wszystkie sześć spotkań. Gorzowianki z pewnością będą chciały przerwać tę serię. Same są jednymi z kandydatek do medalu EBLK. Historie poprzednich spotkań wskazują, że mecz ten będzie zacięty i emocjonujący. To także pierwszy mecz Sharnee Zoll-Norman we Wrocławiu po zmianie barw klubowych. Początek spotkania o godz. 17:00 w niedzielę 25 października w hali AWF-u.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Ślęza Wrocław