Giganci Wrocław to pierwsza od trzech lat drużyna, która będzie reprezentowała Polskę w Pucharze Europy w futbolu amerykańskim. W losowaniu wrocławianie trafili do Grupy C.

Rywalami w tej fazie będą wicemistrzowie Danii, z którymi Polacy zmierzą się 22. kwietnia 2012 w Kopenhadze oraz mistrzowie Czech Praga Black Hawks. Ten mecz kibice będą mogli zobaczyć we Wrocławiu 5. maja 2012.

Po zamknięciu polskiego składu, którego członkami są byli gracze mistrza Polski The Crew Wrocław oraz wicemistrza Devils Wrocław przyszedł czas na zagraniczne wzmocnienia. Pierwsze z nich pochodzą z Czech. Do składu dołączy trzech doświadczonych zawodników. Dwóch z nich mogliśmy już oglądać na Polskich Boiskach. Ci gracze to Adam Synacek, Walter Harazim oraz Ondrej Chvojka. Dwaj pierwsi mają za sobą występy w Devils Wrocław.

Adam Synacek jest doświadczonym running backiem (biegaczem) ma za sobą występy w reprezentacji Czech oraz wielu klubów ligi czeskiej. W tym sezonie rozważał również ofertę z Prague Panthers, zdecydował się jednak na grę we Wrocławiu. Walter Harazim to potężny linebacker (środkowy obrońca). W sezonie 2011 został wybrany do pierwszej drużyny Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. W futbol gra już 20 lat. Ma za sobą wiele występów w reprezentacji Czech, jak i na międzynarodowych turniejach w Europie.

– Wiele klubów, które pewnie z chęcią zatrudniłyby Adama i Waltera nie mogło im tego zagwarantować – mówi wiceprezes klubu Jakub Głogowski, który nie kryje zadowolenia z obu transferów. –Ten duet to świetni, doświadczeni futboliści, którzy w ogromnym stopniu podnieśliby wartość każdej polskiej drużyny – przekonuje.

Trzecim wzmocnieniem jest debiutant na polskich boiskach. Najmłodszy z całej trójki 22-letni wide reciever (skrzydłowy) Ondrej Chvojka już niejednokrotnie wybierany był do kadry narodowej Czech, a w zeszłym sezonie był podporą drużyny Ostrava Steelers

– Mimo młodego wieku Chvojka powinien być dla nas wzmocnieniem. W swojej poprzedniej drużynie był drugim najlepiej punktującym zawodnikiem. Jest też reprezentantem swojego kraju. Walter i Adam polecali nam tego zawodnika, więc zdecydowaliśmy się na współpracę- mówi Głogowski.

Wszystkich zawodników kibice będą mogli zobaczyć zarówno w meczach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, jak również Pucharze Europy EFAF Cup.

(ku)