Już 16 października we wrocławskich Multikinach będzie można zobaczyć premierowo cztery filmy: ostatni obraz Marcina Wrony – thriller „Demon”, dramat „Obce niebo” Dariusza Gajewskiego, kryminał biograficzny „Pakt z diabłem” z Johnnym Deppem oraz komedię „Sypiając z innymi” . 

„Demon” to trzeci i zarazem ostatni film w dorobku zmarłego reżysera Marcina Wrony. Poprzedzają go „Moja krew” i „Chrzest” (Srebrne Lwy na festiwalu w Gdyni). W doborowej obsadzie, obok Itaya Tirana – gwiazdy nagrodzonego Złotym Lwem MFF w Wenecji „Libanu”, m.in.: Andrzej Grabowski, Adam Woronowicz, Tomasz Schuchardt i Cezary Kosiński.

Piotr (Tiran), nazywany przez przyjaciół Pytonem, przyjeżdża z Anglii do Polski na ślub z piękną Żanetą (Żulewska). W starym domu otrzymanym w prezencie od przyszłego teścia (Grabowski) zamierza urządzić rodzinne gniazdko dla siebie i narzeczonej. Plany komplikują się, gdy w przeddzień wesela mężczyzna znajduje ludzkie szczątki, zakopane nieopodal posesji. Chwilę po makabrycznym odkryciu Piotr traci przytomność, a po odzyskaniu świadomości odkrywa, że jego znalezisko zniknęło, a on sam nie potrafi przypomnieć sobie niczego z ostatnich godzin.

O filmie „Demon”

Reżyseria: Marcin Wrona
Scenariusz: Marcin Wrona, Paweł Maślona

Obsada:

Itay Tiran – Piotr „Pyton”
Agnieszka Żulewska – Żaneta
Andrzej Grabowski – Ojciec Żanety
Tomasz Schuchardt – „Jasny”
Katarzyna Herman – Gabryjelska
Adam Woronowicz – Lekarz

„Obce niebo” Dariusza Gajewskiego, autora obsypanej nagrodami „Warszawy”, to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, trzymająca w napięciu niczym najlepszy thriller. Na ekranie obok rewelacyjnych Agnieszki Grochowskiej i Bartłomieja Topy występują znakomita 9-letnia debiutantka Basia Kubiak oraz legenda skandynawskiego kina Ewa Fröling. Basia (Grochowska) i Marek (Topa) od dwóch lat mieszkają w Szwecji wraz z 9-letnią Ulą. Na skutek niewinnego kłamstwa dziewczynki jej losami zaczyna interesować się owładnięta obsesją perfekcyjności pracownica opieki społecznej Anita. Przekonana o słuszności szwedzkiego prawa pozornie robi wszystko dla dobra dziecka. Szwedzka opieka społeczna potajemnie przekazuje Ulę rodzicom zastępczym. Basia i Marek muszą zmierzyć się z bezlitosną biurokracją. W obliczu koszmaru decydują się na dramatyczną walkę o odzyskanie córki, niebezpiecznie balansując na granicy prawa.

O filmie „Obce niebo”

Reżyseria: Dariusz Gajewski
Scenariusz: Dariusz Gajewski, Michał Godzic

Obsada:

Agnieszka Grochowska – Basia
Bartłomiej Topa – Marek
Barbara Kubiak – Ula
Ewa Fröling – Anita
Tanja Lorentzon – Harriet
Gerhard Hoberstorfer – Björn

*

Trzykrotnie nominowany do Oscara Johnny Depp wciela się w rolę cieszącego się złą sławą gangstera Jamesa „Whitey” Bulgera w najnowszym dramacie „Pakt z diabłem” Scotta Coopera. W filmie występują również: Joel Edgerton,  Benedict Cumberbatch, Kevin Bacon, Peter Sarsgaard oraz Dakota Johnson.

Południowy Boston, lata 70. XX wieku. Agent FBI John Connolly (Edgerton) namawia irlandzkiego gangstera Jimmy’ego Bulgera (Depp) do współpracy z FBI. Jej celem jest pozbycie się wspólnego przeciwnika – włoskiej mafii. Obraz opowiada historię tego bestialskiego przymierza, które wymyka się spod kontroli. Whitey bezkarnie łamie prawo, co pozwala mu umocnić swoją władzę i zyskać miano jednego z najbardziej bezwzględnych i niebezpiecznych gangsterów w historii Bostonu.

O filmie „Pakt z diabłem”

Reżyseria: Scott Cooper
Scenariusz: Jez Butterworth, Mark Mallouk

Obsada:
Johnny Depp – James „Whitey” Bulger
Joel Edgerton – John Connolly
Benedict Cumberbatch – Billy Bulger
Dakota Johnson – Lindsey Cyr
Kevin Bacon – Charles McGuire
Jesse Plemons – Kevin Weeks
Peter Sarsgaard – Brian Halloran

*

„Sypiając z innymi” Leslye Headland („Wieczór panieński”) to współczesna komedia o przyjaźni, związkach, miłości i seksie. Występują m.in.: Jason Sudeikis, Amanda Peet oraz Alison Brie.  Lainey (Brie) i Jake (Sudeikis) spali ze sobą tylko raz, ale za to ten pierwszy. Kilka lat później wpadają na siebie przypadkiem. Jake to nałogowy kobieciarz, a Lainey uzależniła się od niewłaściwego faceta, który ma żonę i dziecko w drodze. Na kilometr widać, że są dla siebie stworzeni, tylko oni wciąż tego nie wiedzą. Może wszystko by się zmieniło, gdyby tylko przestali sypiać z innymi…

O filmie „Sypiając z innymi”

Reżyseria: Leslye Headland
Scenariusz: Leslye Headland

Obsada:
Jason Sudeikis – Jake
Alison Brie – Lainey
Jordan Carlos – R.A.
Adam Scott – Matthew
Amanda Peet – Paula

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDni Seniora – Wrocław 2015
Następny artykuł„Kręcipupa” [ZAPOWIEDŹ]
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.