8 maja br. do składu drużyny Topligi Giants Wrocław dołączył medalista olimpijski Damian Janikowski.

– Od dawna interesowałem się sportami walki, futbolem amerykańskim oraz rugby. W zeszłym roku byłem na finale Topligi i bardzo chciałbym razem z Gigantami zagrać w  tym roku w lipcowym finale, który ponownie odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie – mówi Damian Janikowski. – Lubię sporty kontaktowe i bardzo chce się sprawdzić w futbolu amerykańskim. Oczywiście nie zamierzam rezygnować z zapasów, bo jest to dla mnie priorytet, ale w miarę możliwości będzie brał udział w treningach  oraz meczach Gigantów. Cieszę się również z ostatniego zwycięstwa nad drużyną Devils w meczu derbowym i bardzo chciałbym, aby passa zwycięstw utrzymała się aż do 14 lipca – dodaje olimpijczyk.

Damian Janikowski / fot. DW

 

Damian Janikowski jest brązowym medalistą z Londynu,  wicemistrzem świata i Europy w zapasach w stylu klasycznym. Jego debiut będzie można zobaczyć już 11 maja o godz. 13:00 na Stadionie Olimpijskim. Janikowski zagra w meczu Gigantów z Warsaw Eagles.

– Bardzo się cieszymy z tego, że dołączył do nas Damian Janikowski. Radość to jednak nie jest odpowiednie słowo. Jesteśmy zaszczyceni tym, że aktualny medalista olimpijski będzie z nami trenował i w miarę możliwości grał w meczach – skomentował Jakub Głogowski prezes klubu Giants Wrocław. – Damian ćwiczy na pozycji kopacza. Liczymy że zbieżność nazwisk z graczem NFL Sebastianem Janikowskim pomoże w całym przedsięwzięciu. Nie wykluczamy jednak, że jeśli Damian się sprawdzi, to zagra także na innej pozycji – dodaje Głogowski.
Mecz z udziałem Damiana Janikowskiego odbędzie się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Bilety do nabycia w dniu imprezy oraz na www.biletin.pl. Dzieci do lat 7 oraz osoby niepełnosprawne  mają wstęp wolny. Organizatorzy przygotowali dla kibiców wiele dodatkowych atrakcji. W programie imprezy są, między innymi, występy cheerleaderek i pokaz rugby w ramach promocji Nowych Sportów Wrocławia, wspólnej inicjatywy klubów  Giants, Rugby Wrocław, Ultimate Friessbe i Kosynierów (drużyna lacrosse). Podczas kolejnych meczów wrocławianom będą przybliżane kolejne dyscypliny. Najmłodszych kibiców w sobotę będzie zabawiać maskotka klubu. Więcej informacji na stronie www.giganci.com.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZatrzymać mistrza
Następny artykułSportowo i rekreacyjnie na Nowym Dworze
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.