Już w piątek, 5 września zapraszamy do Dolnośląskiego Centrum Filmowego na premierowy pokaz „Czy Noam Chomsky jest wysoki czy szczęśliwy?” – nowego filmu Michela Gondry’ego, w którym rozmawia on z Noamem Chomskym – jednym z największych myślicieli XX i XXI wieku.

Film jest próbą pokazania niezwykle interesującej osobowości Noama Chomsky’ego, a także jego ciekawych, choć skomplikowanych naukowych teorii. Michael Gondry („Zakochany bez pamięci”, „Jak we śnie”) zdecydował się tu na wyjątkowy zabieg. Nie tylko prowadzi z naukowcem fascynującą i szczerą rozmowę. Dodatkowo ubarwił ją również fantastycznymi animacji, które w doskonały sposób obrazują na ekranie to, o czym opowiada Chomsky. Dzięki temu jego idee stają się znacznie bardziej zrozumiałe i przystępne dla widza. W efekcie film zmienia się w prawdziwą wizualną i intelektualną ucztę, a jego tytuł to świadoma i nieco ironiczna zabawa językiem, która nawiązuje do teorii języka Chomsky’ego.

Premierze filmu towarzyszyć będą przygotowane przez Muzeum Współczesne Wrocław warszaty animacyjne dla dzieci „Barwy w AKCJI!”, które odbędą się tego samego dnia o godzinie 18:00. Wprowadzą one najmłodszych w techniki animacji pozwalające na stworzenie surrealistycznego świata, podobnego do tego, który pokazany został w filmie „Czy Noam Chomsky jest wysoki czy szczęśliwy?”. Po pokazie filmu zapraszamy wszystkich widzów na bankiet.

Premiera filmu odbędzie się 5 września o godzinie 20:00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Bilety do nabycia w kasie kina w cenie 20 zł (normalny) lub 17 zł (ulgowy). Na film zapraszają: Against Gravity, dystrybutor filmu, Odra-Film oraz Wrocławska Fundacja Filmowa.

Autor | Kuba Żary

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSebastian Mila ponownie w reprezentacji
Następny artykułCapitol: „Nine” [PREMIERA]
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.